Чи будуть українцям надсилати повістки через Резерв +: відповідь Міноборони

Найближчим часом повісток у застосунку Резерв + не буде, бо на це немає нормативної юридичної бази, а коли вона з'явиться, все може змінитись

Повістки, Резерв +
У застосунку Резерв+ поки не планують надсилання електронних повісток

Українським громадянам не надсилатимуть електронних повісток через Резерв + лише тому, що зараз не є готовою відповідна юридична основа для цього. Іншими словами, щоб надіслати таку повістку онлайн - слід розробити й затвердити відповідну нормативно-правову базу, всі інше - побрехеньки росіян. Легальним способом вручення повісток й надалі залишається їх відправлення рекомендованим листом з описом вкладення.

Про те, що поки що українці не отримуватимуть електронних повісток через Резерв+, повідомив речник міністерства оборони України Дмитро Лазуткін. Він наголосив, що для самих розробників вдосконалити Резерв + на відправлення та отримання електронних повісток не є проблемою. Втім, законних підстав це роботи поки немає. 

"Нині для цього (відправлення повісток – ред.) відсутня нормативно-правова база. Тож юридичних підстав для цього поки що немає. Технічно розробники програми можуть зробити це в ті чи інші терміни. Але для цього має бути юридична основа. Це залежить вже не від нас, не від Міністерства", – пояснив він.

Лазуткін пояснив, що зараз українці отримуватимуть повістки поштою. Громадянам надходитимуть рекомендовані листи з описом вкладення, а про вручення електронних повісток взагалі найближчим часом не йдеться. 

"Відповідно, це механізм, який буде застосовуватися. Про електронні повістки поки що взагалі не йдеться", – додав речник.

Що буде, якщо ігнорувати повістку поштою 

З 17 липня в Україні почали розсилати повістки рекомендованим відправленням. За новим законом про мобілізацію такий документ вважатиметься врученим навіть тоді, якщо немає відмітки про його отримання. 

Якщо повістку проігнорувати й не прийти у вказаний у ній час до ТЦК - настає адміністративна відповідальність. Працівники ТЦК відкривають постанову про адмінпорушення, що кличе за собою накладання штрафу від 17 тис. грн. 

На оплату штрафу у громадян буде трохи більше двох тижнів, а саме - 15 днів. Це час для добровільної сплати. По його завершенню наступає примусове виконання. Справа переходить до виконавчої служби й, відповідно, розмір штрафу збільшується вдвічі й додається виконавчий збір. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що після оновлення даних не буде штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Це різні процеси. Штраф за ВЛК передбачає спершу надходження спеціальної повістки, яку було проігноровано. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube