В Міноборони України заявили, що цифру в 500 тисяч мобілізованих неможливо задовольнити одразу, однак справа рухається
У Міністерстві оборони повідомили, що приблизно 400-500 тисяч мобілізованих, необхідних для ЗСУ, є лише загальними оцінками, які піддаються коригуванню в залежності від розвитку ситуації на полі бою. Зазначається, що в умовах бойових дій неможливо задовольнити всі ці потреби одночасно. Але рекрутингова кампанія, що почалася недавно і пропонує набір на обмежений перелік військових спеціальностей, вже показала вражаючі результати: на понад 8 тисяч відкритих вакансій надійшло понад 90 тисяч заявок, тобто на одну вакансію є 11 заявок.
Про це Міністерство оборони повідомило у коментарі виданню Financial Times. Щодо точної кількості мобілізованих осіб, Міноборони утримується від коментарів з міркувань безпеки, проте надає загальні оцінки, які піддаються коригуванню відповідно до обставин на полі бою.
"При цьому, 400-500 тисяч є загальними оцінками, які коригуються, залежно від розвитку подій на театрі бойових дій, та які неможливо задовольнити одразу. Триває процес посилення збройних сил, зокрема, необхідний і для того, щоб мати можливість звільнити з війська тих, хто боронить державу з перших днів повномасштабного вторгнення. Визначення кінцевого терміну служби є вкрай важливим. Зараз Верховна Рада розглядає законопроєкт, яким запропоновано встановити такий термін на рівні 36 місяців", - повідомляє пресцентр Міноборони.
В Міноборони повідомляють, що процес посилення збройних сил, який необхідний для можливості звільнити тих, хто захищає державу від початку вторгнення, ще триває. Зміни до механізму мобілізації будуть стосуватися підготовки військовослужбовців. Під час воєнного стану така підготовка становитиме до 3 місяців, що включає базову загальновійськову підготовку та підготовку за фахом.
Щодо закликів щодо відправлення на фронт поліцейських та працівників СБУ, Міноборони вказує на те, що такі заклики є спекулятивними та намагаються поширити недоречне уявлення про захист країни. Також відомство нагадує, що під час повномасштабної агресії неможливо протистояти ворогу виключно силами професіоналів. Коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою у чисельності війська й спроможності ВПК, мобілізація громадян, придатних до військової служби – єдиний механізм, що дозволяє стримати ворога та врятувати країну, міста, людей.
"Новий законопроєкт пропонує мобілізацію певної частини поліцейських, утім, відсоток має бути визначено таким чином, щоб поліція й далі виконувала свою функцію забезпечення правопорядку. Що стосується Служби безпеки України, то ми хочемо звернути увагу на те, що СБУ має як власні бойові підрозділи, що ведуть бойові дії безпосередньо на лінії зіткнення, так і ті, що планують та здійснюють операції з ураження сил ворога в його тилу. При цьому, Служба безпеки виконує надзвичайно важливу роль у некінетичній протидії російській агресії, боротьбі зі шпіонажем, інформаційній протидії, протистоянні кібер-загрозам, виконують завдання розвідувального та антитерористичного характеру тощо", - акцентували в Міноборони.
У Верховній Раді обговорюють можливість бронювання від армії за щомісячний платіж державі. Її хочуть надати підприємствам і ФОПівцям. Щодо суми, то на думку парламентарів, для цієї категорії це буде близько 40 тисяч гривень.
Голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха підтвердив, що бронювання за гроші, про яку писали ЗМІ, справді стало предметом обговорення між депутатами. В коментарі виданню "Фокус" він казав, що це допомогло б уникнути хабарів і зміцнити бюджет країни. За його словами, бронювання хочуть поширити на великі підприємства, де за броню робітників платитимуть роботодавці. Ідея полягає в тому, щоб зробити ставку за бронь від 6 до 50 тисяч гривень.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В контексті підбиття «Цезаря Кунікова» з'явилася новина, що росіяни заявляли про зміну голови російського Чорноморського флоту. Чи може бути це пов'язано з покаранням за втрату судна або ж Росія намагається покращити своє становище в Чорному морі? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся у відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.