Початкова версія законопроєкту передбачала призов співробітників Нацполіції з правом на відстрочку
Триває обговорення законопроекту про посилення мобілізації в Україні, який отримав рекордну за всю історію кількість правок. Нардепи вирішили всіх співробітників Нацполіції забронювати. Початкова версія законопроекту про мобілізацію дозволяла призов в армію правоохоронців, але з правом відстрочки.
Про це повідомив народний депутат Сергій Демченко в ефірі Ранок.LIVE. За його словами, бронь від призову отримають абсолютно всі правоохоронці.
"На сьогоднішній день, законопроєкт це питання вирішує таким чином, щоб усім поліцейським дати бронь від мобілізації. Без визначення якогось конкретного відсотка від загальної кількості, як це пропонувалося раніше", - сказав Демченко.
Водночас його колега Юрій Камельчук заявив, що питання остаточно не вирішене, оскільки безпековий комітет поки не перейшов до розгляду цих правок.
"Але бронювання поліції — це принципова позиція. Можливо, будуть додаткові консультації з Генштабом про те, що не обов’язково їх задіювати… Якщо казати, що в поліції є кому служити? Так. Чи виконують вони свої функції? Так, виконують. Чи всі? Знову ж таки, ні" - заявив він.
Спочатку в законопроєкті про мобілізацію передбачався призов співробітників правоохоронних органів, але з правом отримання відстрочки. Тепер цю норму вирішили змінити. Крім правоохоронців, бронь належить і 50% військовозобов'язаних працівників органів державної влади й місцевого самоврядування категорій "Б" та "В". Не відправлять на фронт і вищий корпус держслужбовців категорії "А".
Наразі Рада працює над законопроєктом про мобілізацію. Документ прийняли у першому читанні, тепер парламент розглядає правки. Через велику кількість правок наразі невідомо, яким буде остаточний текст закону. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту.
В рамках цього закону, Кабмін планує привʼязати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Зокрема, можливість отримати бронювання будуть мати ті військовозобов'язані, які заробляють від 35 тисяч грн та айтівці-резиденти "Дія.City". Забронювати планують й працівників з оборонно-промислового комплексу та бізнесу.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У Кабміні існують різні системи автоматичного обчислення, такі як СМ КОР, які вже використовуються на митниці та в податковій. Однак, у Бюро Економічної Безпеки ще не розпочали використання аналітики та індикаторів. Чому так сталося і які можливі наслідки цієї бездіяльності? Думкою на цей рахунок поділиться голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов. Дізнайтеся більше у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.