Міноборони планує перевірити всі установи, які проводять ВЛК

Відповідальність за порушення в процесі мобілізації може нести як Міністерство здоров'я, так і Міністерство оборони

ВЛК
В Міноборони кажуть, що робота ВЛК потребує пеервірки

Міністерство оборони України планує ініціювати перевірки установ, які проводять військово-лікарські комісії (ВЛК). Для цього будуть задіяні певні інспекційні механізми. Так Міноборони буде боротися з порушеннями.

Про це в етері телемарафону розповів речник оборонного відомства Дмитро Лазуткін. Він пояснив, що ціль перевірок ВЛК - забезпечити належне виконання правил мобілізації.

"Ясна річ, деякі речі потребують перевірки. Такі перевірки покликані забезпечити належне виконання правил мобілізації та медичних стандартів як таких, щоб порушень не було як явища", - заявив речник Міноборони.

За словами Лазуткіна, Міністерство оборони "дуже чутливо до цього ставиться". Речник додав, що відповідальність за порушення в процесі мобілізації розподіляється з огляду на етап, на якому це порушення сталося.

"Якщо порушення сталося на етапі медичного огляду, відповідальність лежить на Міністерстві охорони здоров’я та НСЗУ у рамках укладених договорів. Якщо неправильно винесено висновок ВЛК про придатність до служби, наприклад, це є відповідальністю ВЛК, і реагування вже має здійснювати Міністерство оборони України", - пояснив Дмитро Лазуткін.

Які масштаби корупції у ВЛК

В Україні від початку цього року проти співробітників військово-лікарських комісій відкрили 14 кримінальних проваджень. Як повідомили у Командуванні медичних сил ЗСУ, у двох випадках навіть йшлося про діяльність співробітників ВЛК у складі організованих злочинних груп. Загалом за фактом корупційних правопорушень 31 особі було повідомлено про підозру.

Також протягом останнього місяця Україною прокотилась хвиля перевірок очільників МСЕКів, яку провели співробітники СБУ. Найгучнішим стало затримання керівниці МСЕК з Хмельницької області Тетяни Крупи, у якої виявили 6 млн доларів готівки. Гроші були сховані по всьому будинку, включаючи шухляди та шафи. Слідство з'ясувало, що жінка фальсифікувала медичні довідки для ухилянтів, заробляючи на цьому великі суми. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube