Командування Медичних сил ЗСУ повідомило про масштаби корупції у ВЛК та скільки справ відкрили

СБУ відкрила понад десяток кримінальних проваджень стосовно співробітників ВЛК

Хабар
Працювали як одноосібно, так і у злочинних групах

В Україні від початку цього року проти співробітників військово-лікарських комісій відкрили 14 кримінальних проваджень. Як повідомили у Командуванні медичних сил ЗСУ, у двох випадках навіть йшлося про діяльність співробітників ВЛК у складі організованих злочинних груп. Тож за фактом корупційних правопорушень 31 особі було повідомлено про підозру. 

Про це у суботу, 12 жовтня, повідомили у пресслужбі відомства. Зазначається, що з метою запобігання корупційним проявам командування Медичних сил ЗСУ і СБУ провело зустрічі з керівниками підрозділів ВЛК. Головною темою було обговорення налагодження додаткових механізмів для протидії корупції у будь-яких її проявах у системі військово-лікарських комісій.

"Під час зустрічі співробітники СБУ повідомили, що тільки з початку 2024 року спецслужба відкрила 14 кримінальних проваджень стосовно протиправних дій співробітників ВЛК. У рамках цих проваджень 31 особі було повідомлено про підозру у вчиненні корупційних правопорушень", – йдеться у повідомленні.

У Медслужбі додали, що у двох випадках мова йшла про протиправну діяльність співробітників ВЛК у складі організованих злочинних груп. На думку керівництва відомства, всі ці факти про корупцію шкодять інтересам держави й у першу чергу обороноздатності. Тому їх треба викорінювати. 

Корупційні скандали у ТЦК та ВЛК

Останніми днями Україною прокотилась хвиля перевірок очільників МСЕКів, яку провели співробітники СБУ. Найгучнішим стало затримання керівниці МСЕК з Хмельницької області Тетяни Крупи, у якої виявили 6 млн доларів готівки. Гроші були сховані по всьому будинку, включаючи шухляди та шафи. Слідство з'ясувало, що жінка фальсифікувала медичні довідки для ухилянтів, заробляючи на цьому великі суми. 

Ще один очільник МСЕК погорів на хабарництві у Київській області. Він спрощував процедуру отримання групи інвалідності для чоловіків мобілізаційного віку, а ще надавав чоловікам фальшиві медичні довідки, що ставало підставою для виїзду військовозобов'язаних за кордон. Під час обшуків у кабінеті підозрюваного правоохоронці вилучили понад 25 тисяч доларів, 1600 євро та численні медичні документи.

У Рівному правоохоронці викрили чергову схему ухилення від мобілізації. Там керівниця агентства нерухомості разом з двома підлеглими та медпрацівниками, серед яких була посадова особа МСЕК, фальсифікували медичні історії своїх так званих клієнтів. Під час обшуків правоохоронці знайшли 14 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube