В Україні не вводитимуть економічне бронювання: нардеп каже, що люди проти

Богдан Кицак заявив, що негативна реакція громадськості на можливе введення економічного бронювання показала, що воно не користується підтримкою серед людей, тому вирішили від нього відмовитися

Гривні, ТЦК
Поки це питання поставили на паузу

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з економічного розвитку, Богдан Кицак повідомив, що в Україні не будуть запроваджувати економічне бронювання, оскільки суспільство відреагувало на цю ідею негативно. За його словами, хоча уряд раніше обговорював можливість надання звільнень від мобілізації для працівників певних економічних секторів, таке рішення не впровадять. Нардеп говорить, що не потрібно створювати додаткове напруження для суспільства.

Про це він заявив у ефірі національного телемарафону. За його словами, окрім економічного бронювання є і так багато тем, які викликають обурення в українців.

"Даний інструмент (економічне бронювання - ред.) викликає величезний негатив серед українського суспільства. Тому, для того, щоб не створювати додаткового напруження, тому що ми розуміємо, що є багато інших тем, які викликають соціальне невдоволення, зокрема і бусифікація, відношення до ТЦК, інші речі. Тому додаткових моментів (економічне бронювання - ред.) було ухвалено рішення не вводити", - заявив нардеп.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/145416

Що відомо про економічне бронювання

Раніше у Верховній Раді України зареєстрували ряд законопроєктів про економічне бронювання. Суть в тому, що підприємства можуть самостійно визначати своїх працівників, яких вони вважатимуть критично важливими для підтримки життєдіяльності бізнесу під час мобілізації. Згідно з однією з пропозицій, роботодавці повинні будуть сплачувати 20 000 грн військового збору за кожного такого працівника на місяць, що дозволить їм залишити працівників на місцях, не відправляючи їх до армії.

У жовтні 2024 року Верховна Рада ухвалила рішення щодо впровадження економічного бронювання, визначивши три основні варіанти цієї практики. Однак остаточне рішення про реалізацію обраної моделі має ухвалити президент України Володимир Зеленський.

Суть нововведень полягає в тому, що економічне бронювання буде базуватися не лише на критичній важливості підприємства, а й на значущості конкретного працівника для функціонування бізнесу або держструктури. Важливим фактором стане рівень заробітної плати працівника, і для отримання бронювання підприємство зобов'язане буде щомісяця звітувати про розмір доходів своїх працівників.

В серпні 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха презентував три основні концепції щодо економічного бронювання:

  • Модель зі спеціальним збором — передбачає сплату підприємцями певного збору для бронювання працівників.
  • Модель на основі заробітної плати — бронювання надається тим працівникам, чия заробітна плата відповідає визначеним критеріям, що вказують на їхню значущість для підтримки роботи підприємства чи організації.
  • Змішана модель — комбінує перші два варіанти, дозволяючи підприємствам обирати між сплатою збору та бронюванням на основі рівня зарплати.

Втім 7 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін розробляє нову модель економічного бронювання, враховуючи невдоволення військових щодо попередніх варіантів. За його словами, важливо, щоб критерії цього процесу були справедливими для всіх сторін — для бізнесу та для Збройних сил України.

Економічне бронювання раніше коментував і президент України Володимир Зеленський. Він говорив, що питання визначення справедливої моделі економічного бронювання є завданням уряду. На його думку, вони не зовсім справедливі.

Раніше у Мінекономіки назвали суму, яку держава може отримати від економічного бронювання. У Верховній Раді вважають, що економічне бронювання допоможе виявити ухилянтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube