Шмигаль заявив, що безробітних мобілізують в першу чергу - що про це думають українці

42,4% респондентів підтримують практику першочергової мобілізації безробітних. 38% учасників опитування ідею не підтримують

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

98% повісток, сформованих через Оберіг, направили людям, які не працюють або працюють неофіційно. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив 7 листопада. 11 листопада компанія Active Group опублікувала результати соціологічного дослідження щодо ставлення українців до ініціативи. 

Шмигаль заявив, що безробітних мобілізують в першу чергу - що про це думають українці 1

Про заяву Шмигаля чули 66,1% опитаних. 42,4% респондентів підтримують практику першочергової мобілізації безробітних. 38% учасників опитування ідею не підтримують.

Про опитування

Дослідження Active Group проводилось за допомогою онлайн-панелі SunFlower Sociology. Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 9 листопада 2024 року. Теоретична похибка при довірчій ймовірності 0,95 не перевищує 4%.

Шмигаль про першочергову мобілізацію

Анонсований владою принцип "воюй або працюй" уже почав діяти. Його основа полягає в тому, що повістки на мобілізацію через систему "Оберіг" у першу чергу отримали ті військовозобов'язані, які не платять податки, сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Цей принцип уже запроваджений. Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр "Оберіг", направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним. Відповідно, основа цього принципу уже втілена. Лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють", – сказав Денис Шмигаль.

У Дії закрили бронювання працівників від мобілізації

Функцію бронювання працівників від мобілізації в застосунку "Дія" тимчасово закрили. Вона буде недоступна до 15 листопада 2024 року. Це рішення пов’язане з проведенням аудиту заброньованих осіб. Про це йдеться на сайті "Дії" 20 жовтня. Якщо натиснути "бронювання працівників", то з'явиться вікно, де розміщена дана інформація.

"Увага. Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, тож стежте за оновленнями", - йдеться у повідомленні.

Уряд ухвалив рішення про часткову зупинку критеріїв бронювання

8 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яке передбачає часткову зупинку дій критеріїв бронювання працівників до 15 листопада. В рамках цього рішення передбачено застосування норм, що застосовуються підприємства, установи та організації, які є критичними для економіки.

Відтепер центральних органів виконавчої влади, за деякими міністерствами, не має права розглядати критичні випадки підприємства до розв'язання зазначених питань. Також у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання військовозобов'язаних, їх відстрочки від призову можуть бути анульованими.

Міністерство економіки разом з Міністерством оборони має розробити проєкт рішення Кабміну, який визначатиме порядок перевірки обґрунтованості рішень, прийнятих центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами.

Нагадаємо, раніше українці масово отримали відстрочку до кінця мобілізації. Ми повідомляли, що Зеленський заявив, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube