У спільному комюніке G7 висловила тверду підтримку Україні
Міністр фінансів України України Сергій Марченко взяв участь у фінансовій сесії G7 в італійській Стрезе. Ключовими темами обговорення стали конфіскація активів РФ та шляхи використання отриманих коштів. У спільному комюніке G7 висловила тверду підтримку Україні, засудивши агресивну війну Росії, яка спричинила жахливі людські та економічні втрати в Україні та сусідніх країнах.
Про це Марченко написав це у своєму Facebook. У самому документі G7 ідеться, що агресивна війна Росії спричиняє величезні людські та економічні втрати в Україні та сусідніх країнах, а також негативно впливає на світову економіку, зокрема через підвищення цін на енергоносії та продукти харчування.
Під час зустрічі міністри фінансів G7 домовилися про подальші кроки щодо посилення санкційного тиску на Росію, а також про надання Україні фінансової допомоги. Чиновники рішуче засудили російську агресію проти України, а також висловили стурбованість співпрацею РФ з Північною Кореєю, військовими поставками з Ірану та постачанням товарів військового призначення і компонентів для озброєння з Китаю.
"Ми вітаємо рішення ЄС спрямувати прибутки, отримані від заблокованих російських активів на користь України. У продовження заяви лідерів G7 від 24 лютого 2024 року, ми досягаємо прогресу в наших дискусіях щодо потенційних шляхів для залучення надзвичайних прибутків від знерухомлених російських суверенних активів на користь України, відповідно до міжнародного права та наших правових систем", — ідеться в заяві міністрів фінансів.
Так країни G7 підтвердили, що російські активи будуть лишатися заблокованими, доки Росія не відшкодує Україні збитки за війну.
З початку повномасштабного вторгнення в Україну за кордоном виявилися заблоковані активи Банку Росії на суму близько 260 млрд євро, понад дві третини з них заморожені в ЄС. Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд.
На рік ці заморожені кошти приносять приблизно 5 мільярдів доларів чистого прибутку за рахунок "капання" відсотків. Україна давно просила віддати їй ці кошти. А в США вже підтримали закон, який дозволить конфіскувати дані гроші.
21 травня Рада ЄС підтвердила свою згоду використовувати надприбутки від заморожених активів Росії для підтримки військової самооборони та відбудови України у контексті російської агресії. Глава євродипломатії пропонує, аби 90% від цих грошей витратили на закупівлю воєнного обладнання для української армії через Європейський фонд миру. Ще 10% мають бути спрямовані до бюджету ЄС на заходи з підтримки оборонної промисловості.
Нагадаємо, що Путін підписав указ, який дозволяє націоналізацію американських активів у РФ для "компенсації збитків". Наголошується, що це - відповідь на заморожування активів РФ у США. Знаходити активи, що належать американцям, буде спеціальна комісія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.