Лідерам G7 нададуть варіанти того, як вибудувати кредит для України, вже за кілька тижнів - до червневого саміту
Міністри фінансів G7 підтримали ідею надання Україні кредиту, забезпеченого прибутками від заморожених російських активів. Пояснюють, що йдеться про забезпечення фінансування Києва після 2024 року. Лідерам G7 нададуть варіанти того, як вибудувати кредит до саміту, який пройде у червні.
Як пише Financial Times, обговорення міністрів ґрунтувалося на пропозиції США, що була озвучена в італійському місті Стреза. Тут запропонували видати Україні кредит у розмірі близько 50 млрд доларів. А погашати його будуть коштом прибутків від активів російського центрального банку - це близько 190 млрд євро.
Міністри фінансів країн Великої сімки заявили, що вони досягли прогресу в опрацюванні варіантів виведення прибутків, згідно з проєктом комюніке. І пообіцяли продовжуватимуть тиск тиснути на Китай, щоб той скоротив промислові субсидії, які витісняють західних конкурентів з бізнесу.
"За словами людей, знайомих з ходом переговорів, багато деталей кредиту ще не узгоджено, включаючи суму, хто його видасть і як він буде гарантований у разі дефолту України або якщо прибутки не будуть матеріалізовані. Європейці особливо стурбовані справедливим розподілом ризиків, побоюючись, що Європа візьме на себе основний тягар фінансових і юридичних ризиків і дій у відповідь з боку Росії, оскільки більшість активів знаходиться на континенті", - пише Financial Times про подробиці зустрічі міністрів, посилаючись на власне джерело.
Цього тижня ЄС офіційно схвалив план використання відсотків від заморожених російських активів, що, за його оцінками, може принести Україні до трьох мільярдів євро на рік. Щодо країн G7, то ще у лютому 2024 року у США висловились за те, щоб повністю арештувати заморожені активи, але згодом відмовилися від цієї ідеї. Причина - занепокоєння союзників, що це може стати небезпечним правовим прецедентом і що Росія може вжити заходів у відповідь.
Як писав Інформатор, сумарно йдеться про заморожені активи РФ на суму близько 280 мільярдів доларів США або 260 мільярдів євро. Ці гроші переважно знаходяться в Європі та близько 5 мільярдів є в США.
Нагадаємо, днями російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який дозволяє націоналізацію американських активів у РФ для "компенсації збитків". Він пояснив, що це його відповідь на заморожування активів РФ у США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.