Боррель розповів, як здійснюватиметься вилучення заморожених російських активів у ЄС

Читать на русском

У Євросоюзі передбачають, що цей механізм може забезпечити близько 3 мільярдів євро щорічно

Читать на русском
Жозеп Боррель
Боррель озвучив механізм вилучення російських активів

У Євросоюзі передбачають, що цей механізм може забезпечити близько 3 мільярдів євро щорічно

У Євросоюзі розробили план, який дасть змогу вилучити надзвичайні доходи від заморожених активів Росії та витратити їх на потреби України. У ЄС після початку війни в Україні були заморожені активи Центрального банку Росії. Тепер цими активами керують центральні депозитарії цінних паперів, і вони приносять надзвичайні прибутки, оскільки відсоткова ставка значно зросла.

Про це повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час виступу на пленарній сесії Європарламенту. За його словами, доходи від заморожених російських активів не належать Росії, бо не є суверенними активами, тому їх можна вилучати.

"І крім того, ми підвищуємо правову визначеність, ясно даючи зрозуміти, що ці доходи не належать Росії, оскільки вони не суверенні активи, але прояснюємо різницю між капіталом і доходами. Я говорю про доходи", - заявив він.

Боррель озвучив механізм вилучення доходів з російських активів, уточнивши, що ці доходи тепер знаходяться на окремих накопичувальних рахунках. У Євросоюзі очікують, що цей механізм зможе забезпечити близько 3 мільярдів євро на рік.

"Перший крок було зроблено в лютому. Введено правила для центральних депозитаріїв цінних паперів, які генерують доходи від активів. Їх потрібно відокремити, ідентифікувати та обліковувати їх окремо", - сказав Боррель.

Глава євродипломатії пропонує, аби 90% від цих грошей витратили на закупівлю воєнного обладнання для української армії через Європейських фонд миру. Ще 10% мають бути спрямоввані до бюджету ЄС на заходи з підтримки оборонної промисловості.

Заморожені активи РФ

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країнам Заходу вдалося заблокувати понад 300 мільярдів доларів російських активів. Проте, наразі конфіскація цих коштів залишається проблемою через побоювання юридичних та репутаційних наслідків.

Нещодавно Швейцарія заблокувала 14,3 мільярда доларів російських активів, які перебувають у країні. Станом на 31 грудня 2023 року вартість заблокованих через санкції проти Росії активів складала 5,8 мільярда швейцарських франків (6,36 мільярда доларів США), порівняно з 7,5 мільярдами франків (8,07 млрд доларів США) активів, заморожених наприкінці 2022 року. Станом на кінець 2023 року у Швейцарії було заблоковано фінансові активи та 17 об’єктів нерухомості у семи кантонах, що належать підсанкційним фізичним особам, компаніям і організаціям з РФ.

20 квітня 2024 року Палата представників США провела перше успішне голосування за пакет законопроєктів з іноземною допомогою. Також нижняя палата Конгресса США схвалила законопроєкт, який передбачає дозвіл на передавання Україні заморожених активів Росії. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд. 

Нагадаємо, 23 квітня, Сенат США проголосував за скорочення процедури розгляду пакету законопроєктів про надання військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, конфіскацію заморожених активів Росії фактично для їх передачі Києву, а також запровадження додаткових санкцій щодо Китаю пройшов процедурне голосування. Джо Байден пообіцяв, що негайно і без зволікань підпише ці законопроєкти, як тільки їх затвердить Сенат. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.