Польща продовжила перебування українських біженців: нові терміни

Читать на русском

Це рішення також спрощує українським медичним спеціалістам можливість працювати в Польщі

Читать на русском
Дуда, Польща, біженці
Дуда ухвалив рішення стосовно перебування українських біженців у Польщі

Це рішення також спрощує українським медичним спеціалістам можливість працювати в Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда продовжив термін легального перебування українських біженців до 30 червня 2024 року. Він підписав відповідний закон 20 лютого. Він не тільки продовжує проживання на законних підставах, але й розширює права українських медичних спеціалістів у частині легального працевлаштування в Польщі.

Про це повідомляє видання PAP. Зазначається, що цей указ Дуда прийняв відповідно до рішення Ради Європейського Союзу про продовження тимчасового захисту українських біженців до 4 березня 2025 року.

"Президент Анджей Дуда підписав закон про допомогу громадянам України, який, зокрема, продовжує термін легального перебування українських військових біженців до 30 червня 2024 року", - зазначили у польському виданні.

Цей законодавчий акт дозволяє українцям, які прибули до Польщі між 24 лютого 2022 року та 4 березня 2024 року, залишатися в країні на законних підставах. Він також вносить зміни, які спрощують можливість працювати українським лікарям та стоматологам у польській медичній системі. Зокрема, їм надається право займатись професійною діяльністю протягом вказаного терміну.

Підтримка українців у Польщі

19 лютого стало відомо, що Сейм Польщі прийняв без змін рішення про продовження дії спеціального закону про допомогу українцям до 30 червня 2024 року. Українці ще чотири місяці зможуть користуватись низкою пільг. Зокрема ідеться про: 

  • виплати в рамках програми Rodzina 800+: 800 злотих (7563 грн) на дитину щомісяця до досягнення 18 років;
  • 12 000 злотих (113 441 грн) на дитину в рамках програми "Сімейний опікунський капітал" (Rodzinny kapitał opiekuńczy). Ці гроші надаються на другу і кожну наступну дитину віком 12-35 місяців;
  • кошти в рамках програми Dobry Start (2836 грн). Це одноразова щорічна допомога на шкільне приладдя;
  • сімейну допомогу (zasiłek rodzinny) малозабезпеченим та додаткові виплати до сімейної допомоги;
  • одноразову допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами: так звана Becikowe (1000 злотих – 9453 грн);
  • опікунську допомогу по догляду: дві допомоги по догляду (zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne), спеціальна допомога по догляду (specjalny zasiłek opiekuńczy);
  • допомогу опікуну;
  • батьківську допомогу (1000 злотих).

Також до 30 червня 2024 року продовжили дію програм для українців, які мають статус тимчасового захисту в Польщі. Українці, які мають PESEL UKR зможуть мати: 

  • доступ до медичних послуг та системи охорони здоров'я;
  • можливість відкривати та вести бізнес за правилами, що застосовуються до громадян Республіки Польща;
  • спеціальні правила продовження терміну легального перебування громадян України, продовження терміну дії польських документів та права на в'їзд і перебування на території Польщі;
  • 40 злотих на добу, які виплачується будь-якому суб'єкту, в тому числі фізичній особі, яка надає послуги з розміщення та харчування громадянам України упродовж 120 днів.

Також у законі ідеться про підтримку підприємців. Зокрема, пільги будуть діяти на податок на доходи для фізичних осіб й на податок на прибуток для підприємств.

Ще більше допомоги українцям у Польщі

Окрім держави Польща, також допомагають українцям й громадські організації. Так, організація Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) оголосила, що вона приймає заявки на отримання 820 злотих (7000 гривень) протягом 3 місяців на одну людину. Зазначалось, що виплати будуть надходити для максимум п'яти людей у родині. Проте, не всі українці можуть отримати допомогу. Ця опція існує лише для тих, хто прибув до Польщі після 15 лютого 2023 року та не отримували допомогу від інших гуманітарних організацій на території країни. Також на неї можуть претендувати вразливі категорії біженців:

  • самотні, вагітні або матері (що годують) з двома дітьми;
  • самотні батьки або опікуни родини з мінімум двома членами сім'ї на утриманні (до 18 років або від 60 років);
  • люди з інвалідністю;
  • люди віком від 60 років;
  • ті, хто потребує негайного медичного втручання або постійного лікування.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці передати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.