Українці у Чехії можуть втратити тимчасовий захист у кінці березня: що слід знати

15 березня завершився термін онлайн-реєстрації на продовження тимчасового захисту в Чехії

Українці у Чехії
Українці у Чехії можуть втратити тимчасовий захист у кінці березня

15 березня завершився термін онлайн-реєстрації на продовження тимчасового захисту в Чехії. Українці, які не встигли зареєструватися, втратять цей статус після 31 березня 2024 року. Автоматично тимчасовий прихисток більше не продовжуватимуть.

Як повідомило чеське МВС, продовжити статус українським біженцям можна буде повторно. Утім процедура не передбачє автоматичної пролонгації. 

Що робити, якщо ви не встигли зареєструватися

  • Необхідно повторно подати заявку на отримання захисту. Зверніться до одного з Крайових центрів допомоги Україні (KACPU).
  • Будьте готові до нового розгляду вашої справи. Надання тимчасового захисту в минулому не гарантує його повторного отримання.
  • Важливо пам'ятати, що повторне отримання захисту не дає автоматичного права на державну допомогу. Це стосується, зокрема, оплачуваного державою медичного страхування.

Українцям, які шукають тимчасовий захист у Чехії, доступні кілька ресурсів. Передовсім допомогти можуть у крайових центрах допомоги Україні (KACPU). Вони діють у 12 регіонах та місті Прага. Там можна подати заявку на отримання тимчасового захисту та отримати допомогу з різними питаннями, пов'язаними з проживанням у Чехії.

Пункти екстреного житла доступні у двох містах:

  • Острава: Dr. Malého 1356/17 (тел. +420 771 288 779)
  • Брно: Hněvkovského 30/65 (тел. +420 770 132 569) – до 1 квітня
  • Довготривале гуманітарне житло можна отримати лише у KACPU в місті Острава (за адресою Dr. Malého 1356/17).

Українці у Чехії будуть платити за гуманітарне житло

З 1 вересня 2024 року в Чехії набудуть чинності нові правила щодо безкоштовного проживання для українців, які вимушені були покинути свою країну через війну. Термін перебування у гуманітарному житлі буде скорочено з 150 до 90 днів. Це стосується всіх без винятку громадян України, включно з вразливими категоріями.

Міністерство внутрішніх справ Чехії підкреслює, що система екстреного проживання та притулку з самого початку була тимчасовим рішенням. Після 90 днів перебування у гуманітарному притулку всі біженці будуть зобов'язані самостійно шукати житло і оплачувати його оренду.

З початку року в Чехії збільшили виплати на житло для найбільш вразливих сімей, які мають статус тимчасового захисту. Підвищення торкнеться близько 66 тисяч українських сімей.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube