Масштабне російське вторгнення можливе. Військовий експерт назвав наслідки

Читать на русском

Наслідків два: один поганий для України, другий - обнадійливий

Читать на русском
Масштабне російське вторгнення можливе. Військовий експерт назвав наслідки

Наслідків два: один поганий для України, другий - обнадійливий

Впливове німецьке видання Die Welt повідомляє, що сили швидкого реагування НАТО приведені у стан підвищеної бойової готовності. Причиною цього кроку видання називає надзвичайно високу загрозу вторгнення російської армії до України. І для запобігання російській агресії проти Польщі та країн Балтії. Також видання уточнює, що в такій же підвищеній боєздатності зараз перебувають сили спецоперацій та військової логістики Альянсу – лише близько 40 тисяч військовослужбовців.

Інформатор звернувся за коментарем до Олексія Мельника, військового експерта, співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру ім. Разумкова.

У своїй відповіді експерт припустив, що російські війська зможуть атакувати українські міста з повітря, завдавши рекетно-бомбових ударів, але навряд чи зможуть захопити і утримати великі населені пункти на землі. Також він зазначив, що загальнодоступна інформація – яку, як правило, мають ЗМІ та експертна спільнота – не дає всієї повноти картини і тому не може дати точний прогноз, чим може обернутися для обох сторін масштабна агресія РФ проти України.

Алексей Мельник

«Журналісти оперують дещо іншими даними та, скажімо так, підхід у них в оцінці ситуації дещо інший, ніж у військових людей. Військові розглядають у комплексі багато факторів, багато ознак якоїсь операції, що готується: це не тільки зосередження техніки, але також і інші приготування, які можуть свідчити про те, що готується або імітація, або реальна агресія…

У питанні масштабного наступу російської армії на територію України я бачу два аспекти. Один у тому, що ЗСУ навряд чи зможуть ефективно відбивати самотужки масовані авіаційні та ракетні удари, якщо такі удари будуть завдаватися по великих містах. У нас немає нічого, що навіть віддалено нагадує ізраїльський «залізний купол» у системі ППО, і якщо Росія завдасть таких авіаударів, то наслідком можуть стати значні руйнування інфраструктури міст та жертви серед мирного населення в Україні», - зазначив ймовірні наслідки російської атаки експерт.

А другим пунктом він назвав «загалом провальним» задум масованого вторгнення російських сухопутних військ на територію України. На його думку, військова машина РФ не має достатнього потенціалу, щоб ефективно провести масштабну наступальну операцію в Україні з гарантовано успішним для РФ фіналом. І тим більше на думку Олексія Мельника, не вийде у росіян закріпитися на тимчасово захоплених ними територіях.

«Можливість провести локальну військову операцію на прикордонній території України російська армія має. А ось зробити фронтовий наступ, наприклад, для окупації Києва – це дуже малоймовірно. Бойові здібності сухопутних військ Росії сьогодні не дозволють їм ні реалізувати таку операцію, ні забезпечити її розвиток, ні закріпитися на захоплених територіях. Оскільки Збройні сили України можуть ефективно протидіяти таким планам ворога. І також не забувайте про масову здатність звичайних українців чинити опір агресору, руйнувати комунікації, всіляко перешкоджати просуванню російських військ нашою територією», - зазначив Валентин Мельник.

Військовий експерт також порівняв неготовність російських військових до значних втрат в Україні з готовністю українських солдатів до самопожертви заради захисту своєї країни, і зробив висновок, що бойова мотивація обох сторін можливого конфлікту незрівнянна.

Якщо ж говорити про цілі ескалації напруженості між РФ та Україною, то Олексій Мельник заявив про те, що для Росії останніми роками війна стала нормою життя. А ціль цього – тримати в напрузі Захід, шантажувати, створювати якісь вигідніші переговорні умови.

«Зараз, є підстави вважати, що готується чергова, скажімо так, «пропозиція в стилі чиказької мафії» для нашої країни у сфері просування російського наративу, російського бачення з так званого врегулювання донбаського конфлікту. Кажу «так званому», тому що Росія в жодному разі зараз не зацікавлена ​​у тому, щоб цей конфлікт справді був урегульований», - наголосив у коментарі Інформатору Олексій Мельник.

Експерт при цьому додав, що хоча порівняння чисельності двох армій і «грають проти України», але бойові дії та війна «ніколи не зводяться просто до математичного порівняння кількості солдатів», а в бойовому плануванні обов'язково враховуються також інші фактори. Наприклад, потенційна підтримка агресорів з боку хоча б частини населення – а населення буде тим ворожішим, чим далі на захід просунуться російські війська.

Раніше Інформатор повідомляв, навіщо Путіну збирати війська поблизу України та чи готові українці захищати свою країну.

Також розповідали, чому РФ ніколи не відмовиться від планів щодо повернення України у свою орбіту впливу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.