Лікар Комаровський пояснив, на що найперше слід звертати увагу
Турбота про себе означає все, що ви робите, аби підтримувати та укріплювати власне здоров'я, аби позбуватися та не мати хвороб. Про це розповів популярний в україні лікар Євген Комаровський. В сучасному світі існують методи турботи про себе, які реально оздоровлюють та подовжують життя. Лікар ними поділився.
Читайте та аналізуйте інформацію про хвороби, сучасні можливості медицини та системи охорони здоров'я. Нвчіться відрізняти наукову інформацію від шарлатанської, з посиланням на професійні джерела. Довіряйте доказовій медицині.
Навчіться обробляти рани, зупиняти кровотечу, накладати джут та пов'язку, реагувати на підвищення температури тіла (не збивайте, якщо вона нижча 38 С), нежить, кашель, гикавку, пронос, блювоту, звільняти дихальні шляхи дитини від сторонніх предметів та профілактувати вагітність. Все це потрібно знати і вміти, переконаний лікар. Ознайомитись із цією інформацією можна в Інтернет-мережі.
Дотримуйтесь регулярного миття рук, вчасно підстригайте нігті та мийте волосся. Доглядайте за шкірою та користуйтесь підсушуючими лосьонами за наявності надлишкової жирності, або зволожуйте, якщо шкіра занадто суха. Вчасно зверніться до лікаря-дерматолога для лікування акне тощо. Провітрюйте приміщення, зволожуйте повітря в кімнаті, регулярно робіть вологе прибирання, протирайте пил та тримайте в порядку робоче місце.
Контролюйте вагу, артеріальний тиск, індекс маси тіла, рівень глюкози крові та так званого поганого холестерину. Раз, а то і два на рік відвідуйте стоматолога, гінеколога та терапевта чи педіатра - з дитиною.
Займайтесь спортом. Робіть зарядку. Гуляйте в парку. Побільше ходіть за нагоди. Робіть перерви на обід і розтяжку чи нескладні руханки для хребта тощо. Бігайте зранку. Виїжджаючи на природу з рідними, проводьте час активно: грайте в бадмінтон, волейбол, футбол і так далі. Не сидіть перед телевізором чи ноутбуком, коли є нагода пройтися! Плавайте. Катайтеся на велосипеді, роликах, самокаті чи скейті.
Оберіть, як це зробила співачка Тіна Кароль, ту дієту, яка підходить саме вам - за вашими показниками здоров'я, поговоривши про це зі своїм лікарем загальної практики. Найкраще харчування - збалансоване, а найгірший підхід - нічого не їсти, дійшла висновку зірка. Та пам'ятайте, що добре для інших - не завжди добре для вас. Орієнтуйтеся на себе! Це і є турбота про себе.
Дотримуйтесь режиму - лягайте спати і прокидайтеся в один і той самий час. Провітрюйте спальню перед сном. За дві години до сну відкладіть гаджети та не сидіть перед телевізором. За три години до сну - не їжте, перекусити можна хіба що кисломолочним сиром чи йогуртом. Перед сном ввімкніть неякраве освітлення, а вранці протягом години після того, як прокинетесь, виходьте надвір - на сонячне чи денне світло і так далі.
Обстежте ті сфери здоров'я, які вас непокоять чи непокоїли ваших батьків і рідних. Не паліть, відмовтесь від алкоголю. Не спілкуйтеся з токсичними людьми поруч із вами. Вакцинуйтеся. Стежте за безпекою статевих контактів. Використовуйте сонцезахисний крем чи спрей на сонці. Придайте репелент та засіб для захисту шкіри від морозу й вітру. Одягніть шолом та наколінники під час їзди на велосипеді. Возіть дитину в дитячому автокріслі. Не викорисовуйте слизькі килимки тощо. Не дратуйте чужих собак.
НЕ вживайте протерміновані ліки й купіть в аптеці детоксикант, він має бути у вашій домашній аптечці. На зберігайте ліки на кухні чи у ванній. Читайте перед їхнім вживанням інструкцію. Перевіряйте строки придатності продуктів у супермаркеті, коли купуєте їх. Пийте фільтровану воду.
Слідкуйте за тим, аби ваші емоції були такими ж збалансованими, як і харчування. Радійте та закохуйтесь. Читайте книжки та вивчайте нові мови. Дивіться документальні фільми й відвідуйте курси. Вдосконалюйте навички і займайтесь тим, що приносить вам задоволення. Не затримуйтесь там, де вас не цінять та не розуміють! Дбайте про рідних та друзів, займайтесь волонтерством. Моліться. Медитуйте. Заведіть пухнастого компаньона - собаку чи кота, і будьте здорові!