Вирубає навіть пенсіонерів із безсонням: тільки один вид світла допоможе заснути ввечері

Однак цей метод залежить від часу доби

Сон, здоров'я, корисні поради, синє світло
Але світло, яке випромінюють ноутбуки і смартфони, не допомагає.

Літні люди часто страждають на порушення сну. В міру того, як ми старіємо, то зазвичай проводимо менше часу на свіжому повітрі й більше часу при штучному освітленні. Водночас із цим наші очі також старіють і пропускають менше синього світла. Ці фактори можуть впливати на циркадні ритми організму, а згодом і на наш сон.

Отже, з віком нам важче засинати або ми спимо неглибоко. Проте лікарі видали нове рішення. Вони переконані, що споглядання синього світла вранці може покращити засинання пізно ввечері. Про це пише ScienceaAlert.

Експеримент "Кольорові вогні"

Це одне з перших досліджень світлотерапії на здорових людей похилого віку, які живуть самі. Його мета - допомогти їм краще спати та підтримувати повсякденну активність, зазначили вчені.

Британські дослідники провели експеримент за участю 36 добровольців у віці 60 років і старше. Вони перевірили їхню реакцію на синє та біле світло. Сеанси тривали по дві години - двічі на день, протягом кількох тижнів.

Результати були вражаючими: лікування синім світлом передувало значному покращенню якості сну та збільшенню регулярної щоденної активності. Однак це було вірно лише для ранкових доз. Вечірня ж експозиція корелювала з більшими труднощами із засипанням.

"Ранкове світло, збагачене синім кольором, посилює сигнал про неспання протягом дня. Це підвищує потяг до сну увечері", - підсумували вчені.

Час має вирішальне значення

Іншими словами, час має вирішальне значення. Дослідники припускають, що ранкові дози допомагають тренувати наші щоденні ритми та навчають тіло, коли потрібно прокидатися й коли спати. Вечірні дози, з іншого боку, порушують ті самі шаблони. Тому ваш телефон або ноутбук перед сном - не найкраща ідея.

Біле світло вдень краще стимулює сон вночі, ніж жовте.
Біле світло вдень краще стимулює сон вночі, ніж жовте.

Дослідження показало, що денне освітлення - вплив світла з інтенсивністю, еквівалентною навколишньому освітленню в похмурий день - підвищило активність і означало, що учасники лягали спати раніше. І не дивно, адже воно теж містить більше синього світла і здатне підвищити настрій і рівень пильності.

Реальний тест

Нове дослідження більше нагадує реальний тест. Проте важливо, що такі ж результати мали експерименти, які до цього проводили за участю людей з деменцією, в закритих приміщеннях.

"Зосереджуючись на ранковому блакитному світлі та максимізуючи денне освітлення, ми можемо допомогти людям похилого віку досягти більш спокійного сну й підтримувати здоровіший і активніший спосіб їхнього життя", - кажуть вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube