Українська ЛГБТ активістка Олена Шевченко стала «Жінкою року 2023» за версією журналу Time

Читать на русском

Жінка засновниця феміністичної ініціативи «Марш жінок» та голова ЛГБТ спільноти

Читать на русском
Українська ЛГБТ активістка Олена Шевченко стала «Жінкою року 2023» за версією журналу Time
На фото Олена Шевченко

Жінка засновниця феміністичної ініціативи «Марш жінок» та голова ЛГБТ спільноти

Українська громадська активістка, засновниця «Маршу жінок» та голова ЛГБТ+ ГО «Інсайт» Олена Шевченко стала «Жінка року» за версією журналу «TIME». Хто вона та що значить ця номінація для України — розповідаємо детальніше. 

Цьогоріч «Жінка року» Time назвав 12 жінок з усього світу, що борються за права людини та "працюють над більш рівноправним світом". І кожна з титулованих, отримала це звання за щось "своє", повідомляють на сайті. 

Наприклад, акторку Кейт Бланшет відзначили за людяність, співачку Фірі Бріджес, як ту, що співає правду, боксерку Рамла Алі — як ту, що бореться за біженців, а футболістку Меган Рапіно, за те, що серед жінок вона одна виграла рівну оплату своєї праці й тепер хоче запам'ятатися на останньому чемпіонаті світу.

“Створення кращого майбутнього для жінок означає побудову мостів – між поколіннями, спільнотами та кордонами. Ці надзвичайні лідери працюють над більш рівноправним світом”, — йдеться в описі цьогорічного списку Time.

Українці Олені Шевченко номінацію «Жінка року» присвоїли за захист найнезахищеніших верств населення України. Йдеться про ЛГБТК людей, які ледь не щодня стикаються з дискримінацією.

"У квітневий день 2022 року, майже через два місяці війни в Україні, альтруїзм Олени Шевченко зустріли жорстокістю. Коли вона розвантажувала продукцію з Польщі для розподілу по охопленому війною Києву, чоловік застав її зненацька. Накинувшись на неї перцевим балончиком, він закричав: «Збоченка, геть з нашого міста!»", — пишуть журналісти Time.

Попри постійну ворожнечу та напади на активісту, Олена Шевченко впевнено заявляє про свою основну мету — показати, що представники ЛГБТК-спільноти “дуже активні на різних фронтах. Не тільки у військовій, але й в інших сферах”. 

Що відомо про Олену Шевченко? 

 Із 2017 року Олена Шевченко очолює київську некомерційну організацію Insight, що підтримує жінок і представників ЛГБТК-спільноти. З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну Шевченко разом із колегами спрямували свої зусилля на збір коштів для придбання усього необхідного, від аптечок до гормонів, для трансгендерів. За її словами, у 2022 році вони зібрали понад 400 тисяч доларів від різних донорів та кампаній.

"Треба нагадувати людям, що жінки – це не люди, яким просто потрібно народжувати нових солдатів і піклуватися про наших героїв", — вважає Шевченко. 

Про свій новий титул Шевчено написала в Facebook та в Twitter, де зазначили, що для неї "велика честь бути у списку “Жінка року” від Time разом з Кейт Бланшетт, Аїшею Сіддікою, Анджелою Бассетт та іншими 8 захисницями прав жінок”.

Нагадаємо, 31 січня 2023 року президента України Володимира Зеленського разом з держсекретарем США Ентоні Блінкеном назвали “Людина року” за версією популярного польського тижневика Wprost. А в грудні 2022 року, Зеленський став людиною року за версією журналу Time. Також на обладинці липневого випуску журналу Time була й перша леді України Олена Зеленська.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, хто з українців увійшов до рейтингу журналу Time.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.