Лавров відкинув можливість переговорів щодо Курської області

Лавров відкинув можливість переговорів щодо Курщини та вчергове завів стару пісню про "реалії на землі"

Операція в Курській області
Лавров назвав "чутками" твердження про контакти України та РФ

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, схоже, остаточно втратив береги, оскільки заявив, що переговорів щодо Курської області з Україною бути не може. Таким чином він розписався в тому, що Росії власна територія просто не потрібна. При цьому Лавров у своїй заяві послався на те, що це, мовляв, позиція російського диктатора Володимира Путіна.

Заяву Лаврова процитували російські пропагандистські ЗМІ. Лавров заявив, що Путін раніше дав "чітку вказівку" – жодних переговорів з Україною після початку наступу Збройних сил України в Курській області.

"Про жодні переговори з Києвом після вторгнення в Курську область не може бути й мови. Впевнений, що про Курську область навіть говорити нема про що... Свою територію ми ні з ким не обговорюємо. Переговорів про свою територію не ведемо", – сказав він.

За його словами, Росія розглядає Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області України, як "свою територію". Тому переговори, мовляв, потрібно вести з урахуванням "реалій на землі" – що у червні пропонував диктатор. При цьому путінський міністр старанно обійшов увагою те, що "земельні реалії" для Росії означають втрату частини Курської області.

Лавров додав, що будь-які які твердження про контакти Росії з Україною – це, мовляв, чутки. Вони, на думку Лаврова, виникли після першого Саміту миру у Швейцарії, який Росія називає неприйнятним, а "формулу Зеленського" – ультиматумом.

Операція ЗСУ в Курській області зірвала переговори?

Як раніше повідомили деякі західні ЗМІ, українська влада планувала секретні переговори з Росією щодо часткового припинення лінії вогню. Проте ці плани були скасовані після того, як на території Курської області РФ почалася операція ЗСУ. У ЗМІ заявили, що ідея переговорів виникла після червневого мирного саміту, проте ці зустрічі так і не відбулися.

Зокрема, про схему переговорів Росії та України через посередників у Катарі, що була зірвана Курською операцією ЗСУ, напередодні написали у Washington Post. Та стаття викликає багато питань. Навіщо домовлятися про діалог, після чого починати операцію на російській території, яка вочевидь ці домовленості зруйнує? Навіщо взагалі намагатися укласти домовленності із Росією? "Інформатор" порадився з експертами, щоб розібратися у цьому питанні.

Тим часом точно відомо, що ця операція добряче вдарила по репутації російської влади. Так, російський фонд "Общественное мнение" (ФОМ) показав результати опитування щодо ставлення росіян до влади після початку операції ЗСУ в Курській області. Виявилося, що лише за тиждень рівень невдоволених Кремлем зріс на 7%. Це найрізкіший стрибок з осені 2022 року, коли після оголошення масової мобілізації частка невдоволених російським урядом зросла з 21% до 31%. При цьому чомусь рівень довіри до диктатора Путіна лише зріс - з 78% до 80%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube