Україна налаштована на мирні переговори без участі Росії
Українська влада планувала секретні переговори з Росією щодо часткового припинення лінії вогню. Проте ці плани були скасовані після того, як на території Курської області РФ почалася операція ЗСУ. У ЗМІ заявили, що ідея переговорів виникла після червневого мирного саміту, проте ці зустрічі так і не відбулися.
Про це заявило видання Le Monde з посиланням на анонімне джерело серед українських посадовців. Анонімний співрозмовник журналістів заявив, що Катар пропонував провести переговори з енергетики, а також запросити туди й Україну, й Росію. Однак після початку операції ЗСУ в Курській області РФ це рішення було відкладено. За словами інсайдера, переговори могли відбутися в серпні.
Український дипломат заявив журналістам, що Україна покладається на Катар, який давно співпрацює з Володимиром Зеленським. Проте зараз, каже український посадовець, Україна налаштована на мирні переговори без участі Росії. Наразі наша держава працює саме в цьому напрямку.
"Може здатися дивним говорити, що переговори про мир без Росії можливі, але насправді це так, і ми збираємося працювати над цим", - цитує видання українського дипломата.
Слід зазначити, що російська влада спростовує існування прямих чи непрямих переговорів з Україною. У Кремлі заявляли, що не буде переговорів, доки Україна веде наступ у Курській області.
Варто підкреслити, що регулярно представники РФ кажуть про "потребу вирішувати конфлікт мирним шляхом". Водночас лунала заява від так званого "сенатора" окупованої частини Запоріжжя Дмитра Рогозіна, який хвалився нищенням українських книг. Він стверджував, що будь-яке перемир'я з Україною - це нібито "вірна смерть нашим дітям".
У Британській розвідці прокоментували ці висловлювання і заявили, що ці коментарі спрямовані на заперечення і погрози українській ідентичності та культурі.
"Ймовірно, всередині російської держави багато осіб, які націлені на досягнення максималістичних цілей у війні, включно зі знищенням української культури, ідентичності та держави. Попри нібито прагнення Росії до переговорів, як повторював речник Кремлі Дмітрій Пєсков 1 липня 2024 року", - зазначили британські розвідники.
У британській розвідці нагадали, що у 2017 році Путін також говорив про те, що всі країни мають суверенітет. Однак у 2022 році він пішов на повномасштабну війну проти України.
Раніше російський фонд "Общественное мнение" (ФОМ) показав результати опитування щодо ставлення росіян до влади після початку операції ЗСУ в Курській області. Виявилося, що лише за тиждень рівень невдоволених Кремлем зріс на 7%. Це найрізкіший стрибок з осені 2022 року, коли після оголошення масової мобілізації частка невдоволених російським урядом зросла з 21% до 31%. При цьому чомусь рівень довіри до диктатора Путіна лише зріс - з 78% до 80%.
При цьому в інтервʼю виданню NV розповів речник 110-ї окремої механізованої бригади імені генерала-хорунжого Марка Безручка Іван Сєкач зазначив, що головною метою російської влади залишається захоплення Донецької області. На думку експерта, саме тому більшість ресурсів спрямовані саме на Покровський напрямок, як раніше було з Авдіївським.
"Головна ціль російської влади - це захоплення Донецької області. Тому більша кількість ресурсів наразі використовується на покровському напрямку, як раніше це був авдіївський напрямок. Розумієте, росіяни нащупали тут, що в них все виходить. І вони будуть надалі кидати в це жерло війни ще більше ресурсів, щоб продовжувати наступ. Їм плювати абсолютно на ту Курську область. Так, це велика тактична перемога, навіть можна казати, що це в стратегічний рівень якийсь переходить. Але їм плювати абсолютно на своїх людей, на свою територію. Вони не звертають увагу на них", - підкреслив Іван Сєкач.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.