Латвійський депутат послав російську делегацію слідом за руським кораблем

Гучну заяву латвієць зробив на парламентській асамблеї ОБСЄ

Латвійський депутат послав російську делегацію слідом за руським кораблем
Ріхард Колс на тлі українського прапора

Сьогодні, 23 лютого, голова комісії Сейму Латвії із закордонних справ Ріхард Колс послав російську делегацію за "російським військовим кораблем". Він також запропонував припинити видавати візи до ЄС громадянам рф.

Гучну заяву латвійський депутат Ріхард Колс озвучив у ході сесії парламентської асамблеї ОБСЄ у Відні. 

"В Україні немає кризи, будь ласка, не використовуйте цей термін, в Україні йде війна, яка триває з 2014 року", - парламентарій з Латвії. - У цій кімнаті є очевидна проблема, на яку не звертають уваги (слон у кімнаті - ред.) - це російська делегація. Якби хтось запитав мене, хто є військовими злочинцями, я б вказав на людей, які сидять на задніх лавах у цьому залі.”

Ріхард Колс назвав ганьбою те, що російська делегація перебуває на парламентській асамблеї ОБСЄ:

“Тим більше, що ця делегація складається з людей, які перебувають у санкційному списку і голосували за анексію території незалежної держави", - додав латвійський парламентарій, виступаючи на тлі українського прапора і послав делегацію росії за воєнним кораблем.

Представник країни-агресора, у свою чергу, заявив, що є присутнім на заході "по праву", і запропонував незгодним залишити залу "разом зі своїми українськими прапорами". Пізніше, під час виступу росіян учасники зібрання почали демонстративно вставати зі своїх місць та покидати приміщення.

Росіяни вже звикли

За рік повномасштабного вторгнення росії в Україну російські делегації все частіше стають об'єктом ігнорування - представники багатьох країн світу покидають будь-які заходи, коли слово дають російським представникам. Наприклад, у березні 2022 року представники Європи та інших союзників влаштували демарш главі МЗС рф Сергію Лаврову під час його онлайн-виступу на Конференції ООН із роззброєння в Женеві. Тоді десятки офіційних осіб виходять із зали на початку промови Лаврова, щоб продемонструвати підтримку Україні.

У червні минулого року у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату майже всі учасники заходу висловили солідарність з Україною і саме українська делегація отримала можливість першою виступити з промовою. А під час виступу росіянина делегати інших країн взагалі покинули залу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube