Купив авто - потрапив до ТЦК: у сервісних центрах МВС чоловіків перевіряють на розшук і мобілізують

Під час переоформлення автомобіля у сервісних центрах МВС покупців-чоловіків звіряють із базами ухилянтів

Водіїв перевіряють у сервісних центрах МВС
В Україні діють перевірки на розшук під час переоформлення авто

При перереєстрації чи постановці на облік автомобіля у сервісних центрах МВС відвідувачів чоловічої статі перевіряють за базами ухилянтів. Якщо чоловік перебуває в розшуку (не оновив дані або не з'явився вчасно), співробітники сервісного центру викликають поліцію. Надалі чоловіка передають до територіального центру комплектування.

Про це Інформатору розповіли читачі з Дніпра. За словами одного з клієнтів сервісного центру МВС, він особисто став свідком, коли чоловіка затримали просто під час оформлення купівлі-продажу авто.

"Один випадок стався прямо на моїх очах. Людина прийшла переоформити машину, а співробітники викликали поліцію - сказали, що він перебуває в розшуку у ТЦК", - повідомив читач.

За його словами, частина адміністраторів діє відкрито - одразу попереджають, що можуть бути наслідки, і пропонують відмовитися від процедури. Інші - навпаки, мовчки викликають патрульних, не попереджаючи людину.

Чому в сервісних центрах стало менше відвідувачів

Останнім часом кількість людей, які особисто звертаються до сервісних центрів МВС, суттєво зменшилася. І справа не лише в побоюванні бути затриманим - чимало водіїв просто переходять на реєстрацію автомобілів через застосунок "Дія". Онлайн-сервіс дозволяє максимально спростити процедуру купівлі-продажу. Він діє з грудня 2023 року. 

Все відбувається так: покупець і продавець подають заявки одночасно. Покупець сплачує всі необхідні збори та обирає - залишити старі номерні знаки чи оформити нові. Якщо залишаються старі, авто можна використовувати одразу. Нові документи й номери доставляють Укрпоштою.

Втім, скористатися сервісом через "Дію" виходить не у всіх випадках. Наприклад, є такі виключення:

  • авто вперше зареєстроване в Україні (після ввезення з-за кордону);
  • транспорт продається за генеральною довіреністю;
  • необхідна криміналістична експертиза;
  • або ж треба скласти іспит на отримання водійського посвідчення.

У таких випадках доводиться йти до офлайн-сервісного центру. А там, крім загальних незручностей, зростає ризик потрапити до рук поліції, якщо чоловік у розшуку.

Ще однією з головних проблем, з якою стикаються відвідувачі є неможливість записатися в електронну чергу. Іноді місця з’являються лише за кілька хвилин до відкриття центру, або ж бронюються на тиждень наперед.

Інша проблема - переривання роботи через повітряні тривоги. Якщо на час тривоги припадає твій талон, він автоматично скасовується. Після завершення тривоги доведеться знову займати чергу.

Перспектива побачення із працівниками ТЦК замість реєстрації авто - ще одна незручність з цього переліку. На жаль, попри бадьорі звіти МВС щодо покращення регламенту роботи сервісних центрів, ситуація насправді залишається доволі поганою. Через відносну складність роботи сервісних центрів навколо них, як у старі часи Януковича квітне корупція. За окрему плату можна найняти "бігунка", який оформить квиток, необхідні дозволи та результат швидко, та навіть повітряна тривога не стане йому на заваді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube