Влада проти обмеження ухилянтів у громадянських правах - Тимочко

Військовий наголосив, що ворог підхоплює розколи в суспільстві, зокрема, наразі по всій країні фіксують теракти

ухилянти
Тимочко розповів, що думає про ухилянтів

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко заявив, що обмеження ухилянтів у правах вигідне ворогу. Розділення українців по категоріях та розкол у суспільстві - це те, на що чекає Росія. Військовий наголошує, що ворог нікуди не дінеться.

Про це Тимочко розповів в інтерв'ю "Українському радіо". Він заявив, що не підтримує думку, що людей, які ухиляються від служби та втікають, потрібно після завершення війни на певний час обмежувати в виборчих правах.

"Я б не хотів до будь-якої сегрегації підходити (йдеться про вид дискримінації, що передбачає законодавче обмеження прав - ред.). Бо важливо розуміти, що, можливо, навіть ті, хто зараз тікають, вони повернуться, і будуть їхні діти. А ми розуміємо, що ворог ніде не дінеться, і діти їхні можуть стати на захист, і стануть. Це може відбутися за умови, якщо буде дійсно внутрішня консолідація і внутрішня роз'яснювальна робота", - заявив Тимочко.

Він додав, що, на жаль, оця внутрішня комунікація суспільства, армії та політиків провалена. В цьому, зокрема, як каже Тимочко, винні політики, які хотіли собі сформувати якісь політичні бекграунди на майбутнє, що "має воювати ось ця категорія, а не ця".

"Коли формувалися політичні гасла, депутати забули, що в нас триває війна. Противник це вдало підхопив і почав розповсюджувати. Які оці, наприклад, теперешні терористичні акти, які відбуваються. Росіяни це подають, як люди начебто свідомо готові йти підривати, хоча насправді ми знаємо, що це далеко не так. Тут потрібна внутрішня комунікація і внутрішні безперервні розʼяснення. Найгірше, коли ми почнемо когось розділяти по якихось категоріях. Тоді дійсно ми будемо внутрішньо розділені, і цього чекає ворог", - резюмував Тимочко.

 

Влада може посилити покарання для ухилянтів

В лютому до Верховної Ради внесли законопроєкт, який пропонує заборонити судам призначати більш м’яке покарання чи покарання з іспитовим строком для ухилянтів. Також це стосується осіб, які організували незаконний перетин кордону.

Документ передбачає від 7 до 9 років тюрми за такі дії замість 3-5 років. Наразі він знаходиться на розгляді, за нього ще не голосували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube