Міноборони підготувало законопроєкт про демобілізацію, але Генштаб проти - УП

У разі ухвалення документа з армії можуть піти 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів

демобілізація
Закон про демобілзацію вже готовий, але у ВР його не реєструють

В Міністерстві оборони України підготували законопроєкт про демобілізацію. Однак Генеральний штаб Збройних сил України не підтримує документ. Пояснюють це тим, що його ухвалення і реалізація призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових.

Про це пише "Українська правда". Зазначається, законопроєкт про демобілізацію вже як декілька місяців готовий.

"Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті", - йдеться в статті.

В Генштабі кажуть, що, якщо Верховна Рада ухвалить цей проєкт, доведеться одномоментно демобілізувати "значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів". За словами кількох співрозмовників УП у парламенті, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.

УП додає, що зараз ситуація не змінилася. Тобто, законопроєкт готовий, але Генштаб проти нього.

Ключові положення демобілізаційного законопроєкту Міноборони, який не підтримує Генштаб
Ключові положення демобілізаційного законопроєкту Міноборони, який не підтримує Генштаб

Чи відбудеться масова демобілізація під час перемир'я

Представник парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що жодної демобілізації серед бійців ЗСУ не буде. Навпаки продовжиться мобілізація.

За його словами, рішення про темпи та об'єми мобілізації у період перемир'я ухвалюватиме Генштаб ЗСУ. Якщо військові залишать темпи призову на теперішніх показниках - нічого не зміниться. Якщо Генштаб зменшить потреби - темпи мобілізації теж зменшаться, але якщо, навпаки, підвищить, - до війська заберуть ще більше людей у період перемир'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube