Куди звертатися українцям в разі домашнього насильства

Насильство щодо жінок і дівчат негативно впливає на їх репродуктивне здоров'я, внаслідок чого знижується рівень народжуваності

Куди звертатися українцям в разі домашнього насильства

В Україні для переважної більшості людей домашнє насильство - це норма, встановлена поколіннями. Постраждалі від домашнього насильства не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов'язки, від чого зростає рівень соціального сирітства.

Про це повідомляє прес-центр Міністерства соціальної політики України,передає Інформатор .

Пандемія COVID-19 безжально змінила життя людей, з'явилися додаткові чинники, які провокують прояв домашнього насильства. Діти, які зростають у сім'ях, де відбувається насильство, в майбутньому можуть переносити цей негативний досвід у власне життя.

Багатьом людям здається, що насильство найчастіше відбувається в сім'ях, де зловживають алкоголем або вживають наркотики, що жертвами насильства стають неосвічені особи. Однак, це не так. Домашнє насильство має місце в сім'ї незалежно від соціального статусу, релігійних переконань або етнічного походження.

Якщо ви потребуєте консультації, боїтеся звертатися до поліції з цього питання або з інших причин, то можете зателефонувати на номери «гарячих ліній», де вам нададуть консультації та роз'яснення.

Відзначимо, що у 2020 році в Україні за домашнє насильство засудили 921 людину.Крім того, в Україні запустили онлайн-платформу «Мені здається»,де постраждалі від домашнього насильства можуть розповісти свої історії.

Також Інформатор розповідав, що таке домашнє насильство,і як діяти, якщо вас торкнулася ця проблема.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube