В цей день народилися українські журналіст Віталій Портников та музикант Святослав Вакарчук, австралійська кіноакторка Кейт Бланшетт
Сьогодні, 14 травня, православна церква України відзначає день преподобного Микити, Затворника Києво-Печерського, єпископа Новгородського. В цей день святкують іменини Олександр, Іван, Леонтій, Макар, Марк, Микита, Петро, Яків. До кінця року залишається 231 день. А віряни уважно стежать за погодою: якщо погода зіпсувалася - буде холодна зима.
У ранньому віці Микита прийняв чернечий постриг в Києво-Печерському монастирі та, незважаючи на заперечення ігумена Никона, пішов в затвор. У 1096 році Микита був зведений митрополитом Київським Єфремом в єпископський сан і призначений на новгородську кафедру.
Микита помер в 1108 році і був похований в Новгородському Софійському соборі. У 1547 році на першому Макаріївському соборі він був канонізований для загальноцерковного шанування.
14 травня Україна вшановує людей, які рятували євреїв під час Другої світової війни. 2673 наших співвітчизників визнані Ізраїлем Праведниками народів світу за їхні героїчні вчинки.
Під час Голокосту, за різними оцінками науковців, у Європі було знищено близько 6 мільйонів євреїв. З них чверть, 1,5 мільйони, - стали жертвами нацистів на території України. І цифра могла бути набагато більшою якби не самовідданість людей, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв від неминучої смерті.
Вони робили їх членами своїх родин, шукали нові документи, давали тимчасовий притулок, їжу, допомагали втекти від переслідування. Люди, яких визнали Праведниками народів світу, отримують іменну медаль, почесний сертифікат і право вписати своє ім'я на Стіні Честі в Саду Праведників у Єрусалимі.
Україна займає четверте місце в світі - після Польщі, Нідерландів та Франції - за кількістю Праведників народів світу. Згідно із законом, Праведники народів світу отримують почесне громадянство Ізраїлю, а у випадку їхньої смерті - пам'ятне громадянство.
Рецепт бріоші став популярним завдяки додаванню олії та яєць, що замінили традиційну закваску. Це додає хлібу не лише чудовий смак, але й довговічність: бріош може зберігатися довше за звичайний хліб, що робить його ще більш привабливим для господинь.
Бріош додає солодкуватий смак і м'яку текстуру. Вперше її спекли у Франції, але згодом вона здобула популярність багато де. Інтернаціональний символ французької кухні - бріош, сьогодні є одним із найбільш улюблених видів хліба по всьому світу. Так, американці люблять використовувати бріоші в якості основи для бургерів і десертів.
Чихуахуа вирізняються не тільки своїм малим розміром, а й великою індивідуальністю: це неймовірно віддані, розумні і дуже емоційні собаки, які швидко прив’язуються до своїх власників!
Ця порода не просто маленька - вона є однією з найстаріших у світі, з історією, що налічує понад тисячу років. Їхні пращури, ймовірно, походять з Мексики, і ці собаки навіть мали священне значення в місцевих культурах. Вага дорослого чихуахуа може бути всього від 1 до 3 кг.
Порода отримала свою назву на честь мексиканського штату Чіхуахуа, а їхня популярність серед знаменитостей зробила їх іконами поп-культури. Деякі зірки, такі як Періс Хілтон та Ліма Хадід, навіть ходили з чихуахуа на руках, що стало символом стильного життя.
Все почалося з композиції, яку створив швейцарський акордеоніст Вернер Томас у 1950-х роках. Оригінальна пісня, відома як "Танець качки", стала основою для одного з найбільш веселіших танців, який отримав популярність по всьому світу.
Так званий танець качки здобув популярність не лише завдяки музичній композиції, а й завдяки простим, але забавним рухам, які легко повторити. Протягом десятиліть цей танець став невід'ємною частиною святкувань, включаючи не лише Октоберфест, а й інші культурні події.