Попри традиційну проросійську позицію, Будапешт і Братислава несподівано погодили 17-й санкційний пакет Євросоюзу. Як з’ясували європейські дипломати, річ у його помірності — обмеження виявились менш жорсткими, ніж попередні
Європейський Союз погодив 17-й раунд економічних обмежень проти Російської Федерації. Неочікуваною стала підтримка цього пакета з боку Угорщини та Словаччини - держав, які раніше неодноразово гальмували схвалення подібних ініціатив. Насправді ж, ці країни не стали на заваді через обмежений масштаб санкцій і збереження енергетичних інтересів.
Про це повідомляє Euractiv. Нові санкції передбачають заборону експорту низки хімікатів, які можуть бути використані у виробництві зброї, обмеження для десятків компаній, звинувачених у сприянні обходу попередніх санкцій, а також включення до "чорного списку" майже 200 танкерів з російського так званого "тіньового флоту".
Джерела в європейських дипломатичних колах пояснили, що Угорщина та Словаччина підтримали цей пакет через те, що він не є надто жорстким і залишає простір для їхньої енергетичної залежності від Москви.
Паралельно Швеція і Фінляндія заявили, що рішення про приєднання до санкцій має бути схвалене парламентами обох країн. Очікується, що ці процеси пройдуть без суттєвих перешкод, оскільки держави демонструють чітку підтримку політики тиску на Кремль.
На цьому тлі глави фінансових відомств Литви та Швеції вже закликали до якнайшвидшого ухвалення 18-го пакета обмежень, після того як РФ не виконала умови припинення вогню, які мали набути чинності 12 травня.
Єврокомісія 17-м пакетом санкцій передбачила додаткові обмеження у сфері технологій, санкції проти понад сотні морських суден, а також заходи проти китайських компаній, які допомагають РФ уникати санкцій. При цьому Франція вимагає тіснішої координації з США. Вашингтон, зі свого боку, вже продовжив дію обмежень для російських суден у своїх портах, а також розглядає законодавчу ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо введення 500% мит на імпорт з тих держав, що продовжують купувати у Росії нафту, газ або уран.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак публічно підтримав ініціативу Грема, наголосивши, що такі кроки можуть значно посилити тиск на економіку держави-агресора.
Франція й Німеччина перед цим заявляли: у випадку, якщо Кремль відмовиться від припинення вогню, Москва зіткнеться з новим витком жорстких обмежень. Міністр закордонних справ Франції також планує обговорити з американськими колегами потенційне посилення санкцій, які можуть завдати нищівного удару по економіці РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.