Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, прем’єр-міністр Японії Кісіда Фуміо та президент Сполучених Штатів Джо Байден провели саміт Quad і випустили спільну заяву
Прем'єр-міністри трьох країн та лідер США Джо Байден письмово висловили занепокоєння ситуацією в Україні та закликали до встановлення справедливого миру. Лідери країн чотиристороннього безпекового діалогу (Quad) — Австралії, Індії, Японії та США — опублікували спільну заяву. Це сталося після зустрічі четвірки на черговому саміті.
На сайті Білого дому опублікували відповідну заяву. Зустріч четвірки пройшла у Вілмінгтоні, штат Делавер.
У заяві говориться про важливість дотримання міжнародного права та принципів Статуту ООН, зокрема, поваги до територіальної цілісності та суверенітету держав. Лідери наголосили на необхідності досягнення тривалого миру, що відповідатиме міжнародним нормам.
"Ми виступаємо за дотримання міжнародного права та повагу до принципів Статуту ООН, включаючи територіальну цілісність, суверенітет усіх держав і мирне вирішення суперечок. Ми висловлюємо глибоку стурбованість війною, що вирує в Україні з жахливими та трагічними гуманітарними наслідками.
Кожен з нас побував в Україні з початку війни і переконався в цьому на власні очі. Ми знову наголошуємо на необхідності всеосяжного, справедливого та тривалого миру відповідно до міжнародного права, що відповідає цілям і принципам Статуту ООН", - йдеться у заяві.
Крім того, вони звернули увагу на негативний вплив війни на глобальну продовольчу та енергетичну безпеку, особливо для країн, що розвиваються. Країни Quad рішуче засудили використання або загрозу застосування ядерної зброї, закликавши всі держави уникати насильства та загроз суверенітету інших країн.
Наступний саміт Quad пройде в Індії. Він запланований на 2025-й рік. Це буде вже п'ятий саміт лідерів країн чотиристороннього безпекового діалогу.
За останніми даними, 49% громадян Росії підтримують виведення військ та мирні переговори з Україною без досягнення цілей, визначених в так званій "спеціальній військовій операції" (як говорять про війну в Росії). Це рекордний рівень незадоволеності війною, який не спостерігався навіть на початку конфлікту.
Опитування, проведене проєктом "Хроніки" та дослідницькою групою Extreme Scan, показало, що лише 33% респондентів готові продовжувати війну. Лише 3% росіян висловили бажання укласти мирну угоду з Україною на основі взаємних поступок протягом року. При цьому 49% не підтримують мобілізацію, а 30% заявили, що не підписуватимуть контракт з Міноборони Росії за жодних умов. Це в контексті 32% тих, хто готовий на такі кроки.
За словами Зеленського, другий Саміт миру має поставити крапку у війні вже у 2024 році. Тим часом за даними МЗС, Росія планує удари по ядерних об'єктах України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.