“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Середній розмір субсидії становить близько 1800 грн на місяць
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року українці за комунальні послуги стали платити більше. Зменшилася ціна лише на газ. Скільки українці платять за комуналку?
У жовтні зростання становило 5,5%, порівняно з аналогічним періодом за минулий рік. За газ ціна зменшилася. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
Найбільше з послуг подорожчало утримання та ремонт житла на 25,5%. Каналізація подорожчала на 14,9%, водопостачання тепер коштує на 12% дорожче, а прибирання сміття зросло в ціні на 11,9%. Послуги з управління багатоквартирними будинками також подорожчали на 4,4%.
Гаряча вода та опалення майже тримаються на рівні торішнього жовтня, збільшивши тариф лише на 0,8%. Водночас електроенергія залишилася такою самою за ціною.
Своєю чергою природний газ подешевшав на 1,3% для побутових споживачів.
Якщо дивитися різницю між вереснем та жовтнем 2022 року, то за місяць мало що подорожчало. Збільшилися тарифи на 1,8% за утримання та ремонт житла. Прибирання сміття подорожчало лише на 1,3%, а гаряча вода з опаленням взагалі подешевшали, тільки не на багато, лише на 0,2%.
Нагадаємо – в Україні діє мораторій на підвищення тарифів
Законом №2479-IX, був введений мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час бойових дій і на пів року після їх завершення.
Законом забороняється протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення підвищувати комунальні тарифи газ, теплопостачання та гарячу воду. Різницю між встановленим тарифом і реальною вартістю постачальнику комунальних послуг компенсуватиме держава.
Середній прогнозований розмір допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для українців становить близько 1800 грн на місяць. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.
За його словами, наразі субсидії отримують майже 2,5 млн домогосподарств, проте протягом наступних місяців ця цифра може зрости. Втім, посадовець запевнив, що кошти на виплату такої допомоги є.
«У бюджеті як на цей, так і на наступний рік достатньо коштів, аби підтримати найбільш вразливі верстви населення та надати необхідний обсяг допомоги у вигляді субсидій», — наголосив Шмигаль.
Раніше ми повідомляли, що у період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції.
Тетяна Самойлова