Комуналка подорожчає. Ціни на воду піднімуть спочатку у квітні, а потім - у липні

Читать на русском

В Україні вже за кілька тижнів планують підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

Читать на русском
Комуналка подорожчає. Ціни на воду піднімуть спочатку у квітні, а потім - у липні
На скільки саме здорожчає вода - наразі у НАЗК не вирішили

В Україні вже за кілька тижнів планують підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг, збирається підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Це питання обговорять вже за кілька днів на відкритому слуханні. Ціни зростуть двома хвилями: навесні та влітку.

Про це повідомили на офіційному сайті  НКРЕКП.  

Рішення про підвищення тарифів вже прийняли у грудні 2022 року. Але згодом його відхилили, розуміючи скрутний матеріальний стан більшості українців через війну. Тепер до цього питання повертаються.

"З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів", - пояснюють у НКРЕКП. 

Попередньо підняти ціну за воду планують двома хвилями: з 1 квітня та з 1 липня 2023 року. Як виглядають тарифи зараз у різних областях України, можна побачити за цим посиланням

Проект деяких нових тарифів на воду з 1 липня (не оптове постачання), за кубічний метр:

  • Київ. Водопостачання: 18,77 грн (до 31.06 - 15,68), за водовідведення: 14,95 грн (до 31.06 - 13,92 грн);
  • Дніпро. Водопостачання: 19,18 грн (до 31.06 - 16,24), за водовідведення: 11,74 грн (до 31.06 - 13,15 грн);
  • Львів. Водопостачання: 15,74 грн (до 31.06 - 15,17), за водовідведення: 8,10 грн (до 31.06 - 7,53 грн).

Більше інформації про проектні тарифи - читайте у документі на сайті НКРЕКП.

Раніше Інформатор повідомляв, що по завершенні опалювального сезону уряд може підвищити тарифи на комунальні послуги. Це дасть змогу збільшити зарплати енергетикам та працівникам критичної інфраструктури.

Ми також повідомляли, що Законом №2479-IX в Україні ввели мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги. Закон діє від серпня 2022 року. Він забороняє під час воєнного стану та шести місяців після його завершення підвищувати комунальні тарифи газ, теплопостачання, гарячу воду. Різницю між встановленим тарифом і реальною вартістю постачальнику комунальних послуг компенсуватиме держава.

Як змінились тарифи за рік війни

Як свідчить  Держстат, від січня 2022 року по січень 2023-го вартість комунальних тарифів зросла на 5,3%. Найбільш здорожчала квартплата -  25,1%. Вивіз сміття здорожчав на 14,7%. Тарифи на гарячу воду та опалення суттєво не змінились, їх підвищили на 0,2%.А за природний газ українці стали платити на 0,4% менше. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.