У Раді порахували, скільки мільярдів принесе до бюджету бронювання від мобілізації

Економічне бронювання принесе до бюджету близько 200 мільярдів гривень на рік

У Раді порахували, скільки мільярдів принесе до бюджету бронювання від призову до армії
Мобілізація в Україні

Економічне бронювання від мобілізації може стати значним джерелом доходу для державного бюджету України, приносячи близько 200 мільярдів гривень щороку. Бронювання від призову фактично може стати основою оборонних податків. 

Про економічне бронювання від мобілізації повідомив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час конгресу "Реформа системи публічних фінансів - шлях до Відновлення України". За його словами, одним з ключових аспектів такого бронювання буде пряме фіскальне забезпечення оборонних видатків.

"Ми не прагнемо до масового підвищення податків, а натомість фокусуємося на створенні нових механізмів, інструментів та шляхів для забезпечення Збройних Сил України", - підкреслив Наталуха.

Економічне бронювання має на меті допомогти бізнесу продовжувати свою діяльність, сплачуючи податки, які йдуть на утримання ЗСУ. Наразі це єдине джерело фінансування української армії.

Опитування представників українського бізнесу, проведене Advanter Group, свідчить про дві ключові думки: 66% опитаних підтримують ідею економічного бронювання працівників, які отримують зарплату від 30 000 грн 34% опитаних вважають такий підхід неприйнятним, адже він може призвести до ситуації, коли "війна стає справою бідних".

Голова Advanter Group Андрій Длігач наголошує, що мобілізація понад 15% чоловіків з-поміж працевлаштованих може призвести до катастрофічного падіння оборотів українського бізнесу. Мобілізація 25% працівників може обвалити оборот бізнесу більше ніж на 50%.

Пропонується встановити поріг зарплати для бронювання на рівні 30 000 грн. Це дозволить:

  • Забронювати 570 000 працівників, критично важливих для функціонування бізнесу.
  • Збільшити надходження до держбюджету на 165 млрд грн.

Бронювання від мобілізації

19 березня у мережі з'явилися списки тих, кого уряд планує бронювати від майбутньої мобілізації. Як з'ясувалося, захистити від призову хочуть не лише оборонні підприємства, а й тих, хто розводить верблюдів, вирощує рис та знімає серіали.

Списки оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко. До них, окрім будівельників доріг, потрапили: підприємства з розведення верблюдів, вирощування рису, тютюну, цукрової тростини, розведення свиней, птиці, овець та кіз. Виробництво довідників, каталогів, газет, кіно та серіалів. Гончаренко назвав такі наміри Кабміну "абсурдними".

Також депутати хочуть бронювати від мобілізації до 70% працівників правоохоронних органів. Крім того, пропонується бронювати до 30% урядовців місцевих органів влади.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні до лав ЗМУ можуть мобілізувати 18-річних юнаків. Утім, умовою мобілізації стане проходження обов'язкової військової підготовки. 

Раніше голова Військового комітету НАТО Роб Бауер закликав до додаткової мобілізації в Україні. Він підкреслив, що для продовження війни країні потрібні не лише озброєння, а й людські ресурси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube