Зеленський заявив, що мобілізація в Україні не є ідеальною: поширюється багато фейків

Читать на русском

Законодавство про мобілізацію було ще розроблене в мирний час, зараз є деталі, які потребують змін, каже президент

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Зеленський наголосив, що над покращенням мобілізаційного процесу зараз працює парламент

Законодавство про мобілізацію було ще розроблене в мирний час, зараз є деталі, які потребують змін, каже президент

Мобілізація в Україні триває з самого початку повномасштабного вторгнення росії. Українське мобілізаційне законодавство розроблялося в мирний час та не відповідає викликам воєнного часу. На додачу на тему мобілізації в мережі поширюється багато дезінформації.

Про це в інтерв'ю Le Monde розповів президент України Володимир Зеленський. Він визнав, що мобілізація не є ідеальною, але над цим працює парламент.

"Мобілізація існує з самого початку війни. Вона ніколи не припинялася відтоді, як було оголошено воєнний стан. Чи є вона ідеальною? Ні. Це законодавство, розроблене в мирний час. Коли ви перебуваєте на війні, ви розумієте, що є практичні деталі, які змушують вносити зміни до законодавства. Саме це й обговорюється в парламенті - коли можна звільняти мобілізованих солдатів, які категорії людей можуть бути мобілізовані та демобілізовані", - розповів український лідер.

При цьому Зеленський зазначив, що є багато запитань про відпустки та ротацію. Адже військові хочуть знати, що можна покращити, а законодавці - подивитися, які будуть наслідки для суспільства.

Законопроєкт про мобілізацію

Наразі Рада працює над законопроєктом про мобілізацію. Документ прийняли у першому читанні, тепер парламент розглядає правки. Нардеп Ярослав Железняк повідомляв, що очікується, що за закон проголосують у другому читанні й опублікують на початку квітня. Набере чинності він уже в травні.

Через велику кількість правок наразі невідомо, яким буде остаточний текст закону. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чимало було повідомлень про падіння п'яти російських літаків СУ-34 протягом останнього місяця. Також надійшли новини про катастрофу двох СУ-35 і на завершення ми отримали інформацію про падіння літака А-50. Ми вирішили обговорити цю тему з авіаційним експертом, Анатолієм Храпчинським, щоб дізнатися, з чим це може бути пов'язано. Як вважає наш експерт, що призвело до такого різкого і частого зростання авіаційних "інцидентів" у російській авіації? Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.