Законопроєкт про мобілізацію: депутати пропонують пом'якшити правила для декого з тих, хто виїхав з України

Читать на русском

Військовий облік для тих, хто виїхав за кордон, можуть скасувати

Читать на русском
Мобілізація
Чоловікам, які виїхали з України, можуть пом'якшити правила щодо військового обліку

Військовий облік для тих, хто виїхав за кордон, можуть скасувати

Комітет Верховної Ради з національної безпеки продовжує розгляд законопроєкту 10449 про посилення мобілізації. Депутати пропонують не запроваджувати військовий облік для українців, які виїхали з країни. Крім того, хто постійно проживає або навчається за кордоном, можуть вільно виїжджати за межі України.

Народні депутати вважають, що обмеження в отриманні консульських послуг для чоловіків, які виїхали за кордон і не встали там на військовий облік, призведе до зниження рівня залученості українців за кордоном до громадських дій на захист інтересів України та, як наслідок, - зниження рівня міжнародної підтримки, пише Судово-юридична газета.

Так, поправками 3723 і 3759 пропонується виключити норми про обов'язкову вимогу наявності військово-облікових документів у певних категорій осіб для вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану.

У своїх поправках нардепи вирішили подбати про те, щоб чоловіків, які виїхали за кордон, узагалі не ставили на військовий облік, що випливає з порівняльної таблиці, яка перебуває на розгляді в Комітеті. Так, поправкою №3459 народні депутати пропонують виключити схвалену в першому читанні редакцію змін до статті 36 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу". У коментарях вони зазначають, що відповідно до чинної редакції статті 36 "військовий облік громадян України, які постійно проживають за кордоном, не ведеться".

Додатково поправкою 489 депутати пропонують заборонити обмежувати право на виїзд з України осіб, які згідно із Законом не підлягають мобілізації, а також громадян України, які на законних підставах проживають або навчаються за денною формою навчання в закладах вищої освіти за кордоном, якщо щодо таких громадян не діють інші обмеження.

"Знявши заборону на виїзд за кордон для цієї категорії громадян, Україна нічого не втратить (адже майже всі ці люди наразі й так перебувають за кордоном), натомість сприятиме їхній інтеграції в суспільно-економічне життя України та збільшить шанси на їхнє повернення в Україну, що важливо з огляду на катастрофічну демографічну та економічну ситуацію в країні", - вважають автори поправки.

Окремо пропонують виокремити студентів, які навчаються у США, Канаді та ЄС (але не, скажімо, у країнах Азії, Африки, Латинської Америки). Українці, які навчаються в університетах країн ЄС та інших країн Західної Європи, а також США і Канади, мають отримати відстрочку від мобілізації на рівні зі студентами, які навчаються в українських вишах.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати. Народні депутати ВР подали понад 4000 правок до цього законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку". Проте до другого читання документ перероблять, виключивши з нього скандальні моменти. 

Наразі відомо, що основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Законопроєктом також передбачалось чимало обмежень для ухилянтів, але, як повідомив народний депутат від "Слуги народу" та член парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський, залишать лише керування транспортними засобами

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Два законопроекти щодо Бюро Економічної Безпеки (БЕБ) - один від Кабінету Міністрів, інший від групи народних депутатів під керівництвом Ярослава Железняка. Голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов, розповість нам про ці закони у наступному відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.