У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Кольори неба відбиваються в океані, то навколо весь світ стає безмежно рожевим
Національний антарктичний науковий центр опублікував фотографії рожевої Антарктиди. Українські полярники одразу ж дали пояснення причин такого природного явища. Небо схоже на світ Барбі.
Про це повідомили полярники української наукової станції "Академік Вернадський" НАН України у Facebook.
"Крижаний континент зовсім не такий монохромний, як дехто звик вважати. Його палітра – дуже різноманітна", - йдеться в повідомленні.
Рожевий присутній в Антарктиді, Зазвичай це колір світанків та заходів сонця в гарну погоду. Небо не має бути затягнутим хмарами. Кольори неба відбиваються в океані, то навколо весь світ стає безмежно рожевим.
Раніше Інформатор писав, українські метеорологи на станції "Вернадський" в Антарктиді спостерігали за рідкісним і приголомшливим явищем: сочевицеподібними та перламутровими хмарами - так званими "рожевими НЛО".
Також незодавно розпочався конкурс фахівців, які з весни 2024 року до весни 2025 року працюватимуть на станції "Академік Вернадський". Жодних обмежень за статтю, віком чи іншими ознаками немає. Головними критеріями під час відбору є освіта та досвід, а також здатність до роботи в умовах Антарктики.
Відомо, що українські вчені відновили морські геологічні дослідження, які були зупинені 20 років під час першого рейсу судна в Антарктиду. Тоді з борту "Ноосфери" вони взяли колонки донних відкладів у протоці Пенола, що відділяє архіпелаг Аргентинських островів (там знаходиться станція "Вернадський") від Антарктичного півострова. Вже є перші результати аналізу цих проб.
Як розповідають вчені, рівень Південного океану між 15 та 12 тисячами років тому був нижче сучасного на 100 та 60 метрів відповідно. Для орієнтації в історії Землі – це час повільного падіння популяції мегафауни (вимирання мамонтів) та значних змін у довкіллі. Десь 7 тисяч років тому рівень океану піднявся майже до сучасного рівня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.