Колір Барбі: українські полярники поділились яскравими світлинами Антарктиди - фото

Кольори неба відбиваються в океані, то навколо весь світ стає безмежно рожевим

кольори барбі антрактида
Рожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія Глотова

Національний антарктичний науковий центр опублікував фотографії рожевої Антарктиди. Українські полярники одразу ж дали пояснення причин такого природного явища. Небо схоже на світ Барбі.

Про це повідомили полярники української наукової станції "Академік Вернадський" НАН України у Facebook.

"Крижаний континент зовсім не такий монохромний, як дехто звик вважати. Його палітра – дуже різноманітна", - йдеться в повідомленні.

Чому в Антарктиді рожевий колір неба?

Рожевий присутній в Антарктиді, Зазвичай це колір світанків та заходів сонця в гарну погоду.  Небо не має бути затягнутим хмарами. Кольори неба відбиваються в океані, то навколо весь світ стає безмежно рожевим.

Рожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія Глотова

Рожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія Глотова

Рожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія Глотова

Рожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія ГлотоваРожеве небо над Вернадським. Фото: біолога 28-ї УАЕ Сергія Глотова

 

Раніше Інформатор писав, українські метеорологи на станції "Вернадський" в Антарктиді спостерігали за рідкісним і приголомшливим явищем: сочевицеподібними та перламутровими хмарами - так званими "рожевими НЛО".

Також незодавно розпочався конкурс фахівців, які з весни 2024 року до весни 2025 року працюватимуть на станції "Академік Вернадський". Жодних обмежень за статтю, віком чи іншими ознаками немає. Головними критеріями під час відбору є освіта та досвід, а також здатність до роботи в умовах Антарктики.

Відомо, що українські вчені відновили морські геологічні дослідження, які були зупинені 20 років під час першого рейсу судна в Антарктиду. Тоді з борту "Ноосфери" вони взяли колонки донних відкладів у протоці Пенола, що відділяє архіпелаг Аргентинських островів (там знаходиться станція "Вернадський") від Антарктичного півострова. Вже є перші результати аналізу цих проб.

З високою долею ймовірності від 25 до 18 тисяч років тому – під час максимального розвитку останнього льодовикового періоду – Аргентинський архіпелаг являв собою не окремі острови, а єдиний, доволі великий острів. Він мав складний рельєф та майже повністю був вкритий єдиним великим льодовиком. Цей льодовик формував значні потоки, які й вирізали в кристалічній основі характерні за формою долини.

Як розповідають вчені, рівень Південного океану між 15 та 12 тисячами років тому був нижче сучасного на 100 та 60 метрів відповідно. Для орієнтації в історії Землі – це час повільного падіння популяції мегафауни (вимирання мамонтів) та значних змін у довкіллі. Десь 7 тисяч років тому рівень океану піднявся майже до сучасного рівня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube