Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Публікація присвячена першим роковинам роботи космічного телескопа Вебба
Астрономи NASA показали неймовірне фото газопилової хмари, де народжується нова зірка. Публікація присвячена першим роковинам роботи космічного телескопа Джеймса Вебба.
Зображення показує найближчу до нас область зіркоутворення, що знаходиться на відстані 390 світлових років. Вона містить приблизно 50 молодих зірок.
"Всього за один рік космічний телескоп Джеймса Вебба змінив уявлення людства про космос, вперше зазирнувши в пилові хмари і побачивши світ з далеких куточків Всесвіту", - сказав глава NASA Білл Нельсон.
Телескоп зафіксував дуже короткий період життєвого циклу з неймовірною подробицею. Сонце давно пережило цю фазу і тепер у людей з'явилася технологія, що дозволяє побачити зародження іншої зірки.
Зображення Вебба показує область, що містить приблизно 50 молодих зірок, усі вони подібні за масою до Сонця. Найтемніші області є найщільнішими, де товстий пил огортає протозірки, що ще формуються. Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з’являючись горизонтально у верхній третині та вертикально праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше проривається крізь свою натальну оболонку космічного пилу, викидаючи пару протилежних струменів у космос, як новонароджена дитина, яка вперше простягає руки у світ. На відміну від цього, зірка S1 вирізала сяючу печеру пилу в нижній половині зображення. Це єдина зірка на зображенні, яка значно масивніша за Сонце.
“Зображення Ро Змієносця, зроблене Веббом, дозволяє нам побачити дуже короткий період життєвого циклу зірок з новою ясністю. Наше власне Сонце пережило таку фазу давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки”, — сказав Клаус Понтоппідан, який працював науковим співробітником проекту Вебба в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі.
Деякі зірки на зображенні відображають тіні, що вказують на протопланетні диски – потенційні планетні системи майбутнього, що формуються.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що астрономи знайшли Чорну діру, яка зруйнувала всі уявлення про космос.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.