“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Публікація присвячена першим роковинам роботи космічного телескопа Вебба
Астрономи NASA показали неймовірне фото газопилової хмари, де народжується нова зірка. Публікація присвячена першим роковинам роботи космічного телескопа Джеймса Вебба.
Зображення показує найближчу до нас область зіркоутворення, що знаходиться на відстані 390 світлових років. Вона містить приблизно 50 молодих зірок.
"Всього за один рік космічний телескоп Джеймса Вебба змінив уявлення людства про космос, вперше зазирнувши в пилові хмари і побачивши світ з далеких куточків Всесвіту", - сказав глава NASA Білл Нельсон.
Телескоп зафіксував дуже короткий період життєвого циклу з неймовірною подробицею. Сонце давно пережило цю фазу і тепер у людей з'явилася технологія, що дозволяє побачити зародження іншої зірки.
Зображення Вебба показує область, що містить приблизно 50 молодих зірок, усі вони подібні за масою до Сонця. Найтемніші області є найщільнішими, де товстий пил огортає протозірки, що ще формуються. Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з’являючись горизонтально у верхній третині та вертикально праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше проривається крізь свою натальну оболонку космічного пилу, викидаючи пару протилежних струменів у космос, як новонароджена дитина, яка вперше простягає руки у світ. На відміну від цього, зірка S1 вирізала сяючу печеру пилу в нижній половині зображення. Це єдина зірка на зображенні, яка значно масивніша за Сонце.
“Зображення Ро Змієносця, зроблене Веббом, дозволяє нам побачити дуже короткий період життєвого циклу зірок з новою ясністю. Наше власне Сонце пережило таку фазу давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки”, — сказав Клаус Понтоппідан, який працював науковим співробітником проекту Вебба в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі.
Деякі зірки на зображенні відображають тіні, що вказують на протопланетні диски – потенційні планетні системи майбутнього, що формуються.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що астрономи знайшли Чорну діру, яка зруйнувала всі уявлення про космос.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.