Ощадбанк відмовив чоловіку в поверненні належних йому коштів
Чоловік отримав дзвінок від нібито Ощадбанку та виконав певні дії. Згодом він виявив списання коштів з рахунку на загальну суму 63 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 16 грудня 2024 року.
11 грудня 2022 року на номер чоловіка надійшов дзвінок від нібито представників Ощадбанку, які повідомили про загрозу несанкціонованого зняття з його картки коштів в сумі 29 500 гривень. Його попросили назвати повний номер картки та слово пароль, що він зробив. Згодом з рахунку було зроблено два платежі по 29 500 гривень кожний на картку, відкриту в «Таскомбанку». Крім того, з тієї ж картки було зроблено п'ять поповнень мобільного номера по 800 гривень кожне, на загальну суму 4 тисячі гривень. З двох платежів (по 29 500 гривень) банком утримана комісія в сумі 680 гривень. 13.12.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
7 лютого 2023 року чоловік звернувся до АТ «Державний ощадний банк України» з письмовою заявою стосовно заволодіння невідомими особами його коштами, на що 24.03.2023 року отримав відповідь відділу супроводження спірних операцій управління безпеки електронних платежів засобів департаменту безпеки, згідно з якою у поверненні належних йому коштів в сумі (як зазначив банк) 60 тисяч гривень по цьому рахунку йому відмовлено.
"Позивач порушив умови ДКБО та правила здійснення операцій за рахунками, відкритими фізичними особами в АТ «Ощадбанк», виходячи із того, що він самостійно розголосив інформацію про його картки, паролі", - заявили в Ощадбанку.
Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він не довів, що його права було порушено саме Ощадбанком.
"АТ «Державний ощадний банк України» 11.12.2022 року правомірно провів перекази коштів за вказівкою позивача. Проаналізувавши надані позивачем та відповідачем докази, суд дійшов висновку, що спірний переказ - 63 тисячі гривень (без урахування 680 гривень комісії) ініційовано позивачем, належним чином проведений відповідачем, який не може нести відповідальність за шахрайські дії третіх осіб, які мали вплив на позивача. Провина банку не доведена, причетність працівників відповідача не встановлена, за таких обставин позов задоволенню не підлягає", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.