Чоловік розраховував, що на кредитні кошти витратить на мотоблок
Чоловік уклав з Ощадбанком договір про споживчий кредит, згідно з яким банк зобов'язався надати йому кредит у сумі 30 тисяч гривень. Він хотів придбати мотоблок, але помітив зникнення коштів з рахунку в розмірі 27 500 гривень. Про це йдеться у рішенні Деснянського районного суду Чернігова, опублікованому 2 грудня 2024 року.
3 лютого 2023 року між чоловіком та акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» було укладено договір про споживчий кредит, згідно з яким банк зобов'язався надати йому кредит у сумі 30 тисяч гривень. У той же день, як тільки він вийшов із відділення банку, отримав повідомлення щодо зарахування коштів, після чого мав намір піти до магазину та придбати мотоблок. Проте, через декілька хвилин надійшло інше повідомлення про списання вказаних коштів з рахунку. Клієнт відразу повернувся до відділення та повідомив цю інформацію працівникам банку, однак останні відповіли, що вже нічого зробити не можуть. Після цього громадянин звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою про вчинення злочину, на підставі якої було відкрито кримінальне провадження. У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні від 11 лютого 2023 року проведено ряд тимчасових доступів до речей та документів, що перебувають у володінні банківських установ, за результатами проведення яких встановлено, що кошти потерпілого в сумі 27 500 гривень 3 лютого 2023 року були перераховані двома переказами (27 400 гривень та 100 гривень) з його банківського рахунку на банківський рахунок, який відкритий в акціонерному товаристві «Таскомбанк». Надалі, зазначені кошти були перераховані однією транзакцією в сумі 27 500 гривень з вказаного банківського карткового рахунку на банківський картковий рахунок, який відкритий в акціонерному товаристві «Універсал Банк», після чого в той же момент перераховані на невідомий рахунок в акціонерному товаристві «Айбокс банк». Подальший рух коштів досудовим розслідуванням на цей час не встановлений, досудове розслідування триває. Вказані обставини свідчать про шахрайські дії, вчинені відносно нього. Однак, попри це, банк стягує наданий кредит та проценти за користування ним.
"Несанкціоновані перекази коштів 3 лютого 2023 року сталися в результаті розголошення клієнтом своїх персональних даних, реквізитів платіжних карток банку, випущених на його ім'я, та одноразових кодів доступу для входу в мобільний додаток банку, які надходили на його фінансовий номер телефону ще 10 грудня 2022 року. Крім того, на момент звернення позивача до банку кошти з його рахунку вже були перераховані на картку іншого банку. Враховуючи подання позивачем до органів Національної поліції України заяви за фактом шахрайства, встановлення факту шахрайських/злочинних дій та винних осіб за наведеними фактами має бути здійснено правоохоронними органами. Своєю чергою, позивачем не надано суду доказів, які б свідчили про наявність протиправних дій співробітників банку, які призвели до незаконного використання персональної конфіденційної інформації, яка дала змогу невідомим особам ініціювати та провести платіжні операції по картковому рахунку клієнта, а тому підстави для задоволення позову відсутні", - заявили в Ощадбанку.
Суд задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на його користь стягнуть кошти у сумі 27 500 гривень.
"Списання коштів з карткового рахунку позивача відбулося не за його розпорядженням. Виявивши безпідставне списання коштів з рахунку, позивач повідомив про цей факт банк та звернувся до правоохоронних органів. За вказаних обставин, враховуючи викладене та те, що відповідач не довів належними, допустимими та достовірними доказами обставин, що позивач, як володілець та користувач картки, своїми діями чи бездіяльністю сприяв у доступі до його карткового рахунку чи надав інформацію третім особам, що дало змогу ініціювати платіжні операції, а тому суд знаходить підстави для задоволення позову", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.