Китай повинен заплатити за підтримку Кремля — Столтенберг

Читать на русском

Союзники по Альянсу вважають, що потрібно посилювати економічні санкції проти КНР, якщо Пекін і далі продовжуватиме допомагати Росії вести війну

Читать на русском
Єнс Столтенберг
Захід переконаний, що Путін та Сі Цзіньпін ідуть нога в ногу

Союзники по Альянсу вважають, що потрібно посилювати економічні санкції проти КНР, якщо Пекін і далі продовжуватиме допомагати Росії вести війну

У понеділок, 17 червня, перебуваючи з візитом у Вашингтоні, очільник НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якщо Китай не змінить свою стратегію підтримки Росії у війні проти України, він повинен буде понести за це відповідальність. За словами генерального секретаря Альянсу, КНР передає РФ електроніку, ділиться технологіями, які, зокрема, використовуються окупантами для виготовлення ракет. Західні союзники ведуть розмови про запровадження санкцій, аби від такої співпраці були негативні наслідки для Китаю.

Про це він розповів у інтерв’ю виданню BBC. За словами Столтенберга, Пекін намагається балансувати, так підтримуючи військові зусилля Кремля, аби це не загрожувало відносинам із ЄС.

«Це не може так працювати в довгостроковій перспективі», — сказав генеральний секретар.

Столтенберг зазначив, що Кремль нарощує взаємодію з іншими авторитарними режимами, зокрема з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю. Часто Москва передає цим країнам технології для підтримки ядерної та ракетної програм, тому союзники повинні бути на готові. За словами генсека, у 2024 році понад 20 країн цього року досягнуть цільових витрат на оборону в розмірі 2 % і це більше, ніж за всі роки від закінчення Холодної війни.

«Це добре для Європи та для Америки, особливо тому, що велика частина цих додаткових грошей витрачається тут, у Сполучених Штатах», — сказав він.

Він також повторив заяву про можливе збільшення кількості розгорнутих боєголовок, що в Кремлі назвали «ескалацією». Столтенберг сказав, що йдеться про нагадування, що НАТО є ядерним альянсом і що будь-який напад на члена НАТО «викличе відповідь із боку всього альянсу».

Відносини між Китаєм та Заходом загострюються

На саміті G7 в Італії країни погрожували Пекіну збільшенням санкційного тиску, якщо його допомога Кремлю не припиниться. КНР уже перебуває під деякими санкціями за підтримку Росії. У травні США внесли до санкційного списку близько 20 компаній із Китаю та залежного від нього Гонконгу. Це змусило китайські банки  блокувати транзит товарів до Росії. Китай стверджує, що його взаємини з Москвою продиктовані виключно економічним інтересом.

Відносини між Заходом та Китаєм загострюються. У ЗМІ стало відомо, що на зустрічі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у квітні 2023 року лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що США намагаються спровокувати його на війну за Тайвань, але він не піддається на провокацію. Разом із тим американська розвідка стверджує, що Пекін буде готовий розпочати війну проти непокірного острова у 2027 році. КНР хоче використати потенційне перемир’я в російсько-українській війні, аби підготувати РФ до війни в Тихому океані. Китай також є країною, яка найбільшими темпами нарощує об'єми ядерних озброєнь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.