США обіцяють Китаю більше санкцій за експорт товарів подвійного призначення до РФ

Читать на русском

Очільник американської дипломатії Ентоні Блінкен пояснив китайським колегам, що безпека Трансатлантики є для Вашингтону пріоритетом

Читать на русском
Ентоні Блінкен
Держдеп вважає, що без підтримки Пекіну Росія вже давно припинила б війну

Очільник американської дипломатії Ентоні Блінкен пояснив китайським колегам, що безпека Трансатлантики є для Вашингтону пріоритетом

У вівторок, 18 червня, під час зустрічей з високопоставленими посадовими особами КНР державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив їх про можливість запровадження нових санкцій за підтримку Кремля. За його словами, 70% верстатів і 90% мікроелектроніки, які імпортуються в Росію, надходять через Китай. Блінкен дав зрозуміти, що «забезпечення трансатлантичної безпеки є основним інтересом США».

Як повідомляє South China Morning Poust, у Сполучених Штатах зростає кількість закликів притягнути Пекін до відповідальності за підтримку війни. Видання додає, що президент США Джо Байден на саміті G7 в Італії схиляв союзників до запровадження нових обмежень для Китаю.

«Компанії КНР постачають Росії значну кількість верстатів, мікроелектроніки, оптики, технологій БПЛА та крилатих ракет, а також нітроцелюлозу, яку Росія використовує для виготовлення палива для зброї. Ці матеріали заповнюють критичні прогалини в оборонно-промисловій базі Росії, яка інакше зазнала б значних невдач через наші санкції та експортний контроль», — сказав Блінкен.

Санкції проти Китаю

На переконання багатьох політиків, експертів та аналітиків, Китай став тилом росіян і фактично перетворився на сторону конфлікту. «Червоною лінією» для Вашингтону та Європи називають постачання росіянам зброї. Але після того, як прозвучала заява Британії щодо постачання китайського озброєння до РФ, США повідомили, що «не мають такої інформації». Однак у травні на слуханнях у Сенаті США республіканець Том Коттон заявив директору національної розвідки Авріл Хейнс, що Китай давно вже переступив «червону лінію».

У травні США ввели санкції проти 20 компаній із Гонконгу та материкового Китаю, але це був радше «попереджувальний постріл». Тепер на Заході зростає кількість закликів притягнути Пекін до відповідальності за підтримку війни. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай «повинен буде заплатити», якщо не припинить допомагати росіянам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.