Сто років тому російська імперія змусила Китай віддати Зовнішню Маньчжурію - історичну територію Піднебесної
Користувачі соцмережі X шоковані «історичним мисленням» кремлівського лідера володимира путіна, яке проявилося в «інтерв’ю» з Такером Карлсоном. Ідея «повернення історичних земель» не може бути ціллю зовнішньої політики в сучасному світі, як і виправданням війни. Кордони між країнами впродовж століть неодноразово змінювалися, тож такий підхід означає безперервні й безкінечні збройні конфлікти. Водночас претензії можна ставити й до самої росії, адже її більший сусід, Китай, досі вважає частину рф своєю історичною територією.
Відомий китайсько-американський актор Роберт Ву заявляє, що якщо мислити подібним чином, то легко побачити, що росія вкрала в КНР величезні території. На його думку, кремль має їх повернути.
«Відповідно до історії, росія має повернути нам Владивосток та інші території, украдені 100 років тому», — зазначив він у коментарі під обговоренням інтерв’ю в соцмережі X.
Росія скористалася слабкістю Китаю у 1800-х роках, аби змусити імператора династії Цін віддати Зовнішню Маньчжурію. Місто Владивосток, найбільший російський порт на Тихому океані, у китайських хроніках XIV століття відоме як "Юнмінчен". Пекін не висуває офіційних претензій, але періодично робить символічні жести, які свідчать, що від своїх історичних земель він не відмовляється.
Відомий протрампістський пропагандист Такер Карлсон зустрічався з вождем росіян у москві та взяв у нього інтерв’ю. Американець так і не спромігся задати путіну якесь гостре запитання, натомість надав кремлівському лідеру доступ до своєї багатомільйонної авдиторії.
Путін витратив час на «короткий» історичний екскурс, який мав пояснити, чому він напав на Україну, навіть Карлсон був ошелешений почутим. Зокрема вождь росіян заявив, що це поляки змусили Гітлера розпочати Другу світову війну, бо не віддали Гданськ добровільно. За ці слова активіст-опозиціонер Сергій Антонов подав заяву до слідчого комітету рф за статтею «реабілітація нацизму».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.