Китай минулого тижня здійснив найбільше розгортання своїх військово-морських сил за останні 30 років, що викликало занепокоєння в Тайвані
Китай здійснив розгортання військово-морських сил на рівні, якого не було останні 30 років. Тайвань побоюється, що ці навчання можуть бути підготовкою до агресії. Однак США вважають, що це звичайні військові маневри, не пов'язані з останніми дипломатичними подіями.
Як повідомляє Financial Times, Китай провів масштабні військово-морські навчання минулого тижня. Було здійснено найбільше розгортання своїх військово-морських сил за останні 30 років, що викликало занепокоєння в Тайвані. Представники національної безпеки Тайваню повідомили, що у навчаннях брало участь близько 100 китайських кораблів, що здійснювали маневри в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також у водах, віддалених від Тайваню.
Цей військовий маневр став предметом аналізу у ЗМІ, зокрема в Financial Times, яке висловило припущення, що це може бути демонстрація сили з боку Пекіна у відповідь на нещодавні візити президента Тайваню Лая Цінде до США. Проте в США запевняють, що це звичайне розгортання для великих навчань, яке не має прямого зв'язку з дипломатичними подіями.
Також зазначається, що Китай вирішив не коментувати свої військові дії в пропагандистському ключі, що є незвичним для нього, оскільки зазвичай влада використовує такі навчання для просування політичних меседжів проти Тайваню. Водночас на Тайвані побоюються, що ці навчання можуть бути лише частиною підготовки до реального військового конфлікту.
Впродовж останніх місяців були певні ознаки того, що Китай готується до ескалації в Індо-Тихоокеанському регіоні. Він провів дводенні військово-морські навчання довкола острова, коли відбувалася інавгурація президента Лай Цінде, якого Пекін вважає сепаратистом. МЗС Китаю виступило із заявою, що в тих, хто спробує "відірвати" острів "потече кров і буде пробито голову".
На азійському безпековому саміті "Діалоги Шангрі-Ла" китайський міністр оборони Дун Цзюнь заявляв, що КНР готова силою зупинити відокремлення Тайваню. А спроби Китаю зірвати Глобальний саміт миру також могли свідчити про те, що китайські комуністи не зацікавлені в стабілізації міжнародної ситуації.
Є також розвіддані, що Китай уже міг надати Росії летальну зброю. Воєнні експерти США вважають, що Пекін у своїх планах експансії розраховує використати флот та ресурси РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.