Китайські військові сили активізували нову фазу навчань у Тайванській протоці
Китай розпочав новий етап військових маневрів поблизу Тайваню, заявивши, що це сигнал для "сепаратистських сил, які прагнуть незалежності острова". При цьому китайські військові маневри не мають оголошеної дати завершення. І це викликає негативну реакцію уряду Тайбея.
За даними агентства Reuters, командування армії КНР оголосило, що військові маневри під кодовою назвою "Joint Sword-2024B" відбуваються в Тайванській протоці та навколо острова. Вони охоплюють райони на півночі, півдні та сході Тайваню.
"Ці дії є чітким попередженням для сепаратистських рухів, що підтримують незалежність Тайваню, і необхідними для збереження державного суверенітету та єдності країни", — йдеться в офіційній заяві командування КНР.
Китайська армія також опублікувала карту, яка демонструє дев'ять зон, охоплених навчаннями. Дві з них розташовані на схід від Тайваню, три - на заході, одна - на півночі острова, а ще три - поблизу тайванських островів, які знаходяться поруч з материковим Китаєм.
За словами командування, китайські військові кораблі та літаки наближаються до Тайваню з різних напрямків, проводячи бойові патрулювання та навчання, що включають блокування портів, атаки на наземні й морські об’єкти, а також досягнення переваги на морі й у повітрі. Тайванська Рада у справах континентального Китаю різко розкритикувала ці маневри, заявивши, що вони є серйозною загрозою миру в регіоні. У відповідь на постійний тиск з боку Китаю Тайвань заявив, що не відступить перед новими викликами.
Анонімний представник служби безпеки Тайваню повідомив Reuters, що Китай, імовірно, тренується блокувати порти та ключові шляхи постачання на півночі й півдні острова, а також готується перешкоджати іноземним силам у випадку конфлікту. Президент Тайваню Лай Цинде неодноразово пропонував вести переговори з Китаєм, однак ці ініціативи були відхилені. Він заявив, що лише народ Тайваню має право вирішувати своє майбутнє, відкинувши претензії Пекіна на суверенітет над островом.
Президент Тайваню Лай Цинде висловив сумнів, що Китай хоче повернути регіон до свого складу з міркувань територіальної цілісності. Тайванський лідер нагадав Пекіну про території на Далекому Сході, які перебувають під контролем Москви й порадив спочатку забрати назад свої території. Йдеться про передачу земель останньою китайською династією в XIX столітті.
Китай наразі активно нарощує свій військовий потенціал. Як вважає, керівник Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно, скоріше за все, Пекін буде готовий до вторгнення на Тайвань вже до 2027 року. Своєю чергою лідер Китаю Сі Цзіньпін заявляв про неминуче "воз'єднання" Китаю з Тайванем та наводив аргументи, чому так буде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.