Китай підтримав переговори США та Росії щодо України, назвавши їх оптимістичним кроком до миру

Пекін позитивно оцінив діалог між Вашингтоном і Москвою щодо війни в Україні. Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що навіть невеликий рух у бік дипломатії є важливим, хоча мирний шлях залишається складним

Глава МЗС Китаю Ван І
Пекін запевняє, що мир можливий, якщо докласти зусиль. Фото: Getty Images

Китай підтримав переговори між США та Росією щодо війни в Україні. Переговори розглядають як позитивний сигнал для мирного врегулювання конфлікту. Глава МЗС Китаю Ван І, який перебуває з візитом у Москві, висловив думку, що діалог між Вашингтоном і Москвою є конструктивним кроком.

Про це пише видання Politico. За його словами, хоч ситуація на фронті залишається напруженою, з’являються певні тенденції до пошуку дипломатичних рішень.

"Шлях до миру складний, але навіть невеликий рух у цьому напрямку заслуговує на підтримку", - заявив дипломат.

Ван І наголосив, що війна не може бути вічною. Він зазначив, що домогтися миру важко, але необхідно докладати зусиль для його досягнення. Ван І також додав, що у світі наростає нестабільність, і в таких умовах глобальні гравці повинні брати на себе відповідальність за підтримку балансу:

"Великі держави мають діяти як стабілізуюча сила в періоди невизначеності."

Пекін виступає за усунення першопричин конфлікту, підкреслюючи, що мирна угода має бути "справедливою, збалансованою та прийнятною для всіх сторін". На його переконання, лише такий підхід може забезпечити довготривалу стабільність.

Попередні заяви Ван І

Раніше Ван І вже заявляв, що Китай підтримує новий формат домовленостей між США та РФ щодо припинення війни в Україні. Він також провів зустріч із головою МЗС Росії Сергієм Лавровим на саміті G20 у Йоганнесбурзі, де обговорювався глобальний порядок денний.

Тим часом переговори між Вашингтоном і Москвою, що відбулися у Саудівській Аравії, викликали занепокоєння, адже Київ не був залучений до дискусії. Це породило побоювання, що США та РФ можуть домовитися про мир на умовах, вигідних для Кремля.

На тлі цих подій президент США Дональд Трамп вкотре озвучив тези, співзвучні російській пропаганді, назвавши Володимира Зеленського "диктатором" і звинувативши Україну у провокуванні конфлікту. Китай, будучи стратегічним союзником Росії, неодноразово заперечував звинувачення Заходу у сприянні російському військовому потенціалу, наполягаючи на своїй "нейтральній позиції". Водночас у минулому місяці лідери КНР та РФ – Сі Цзіньпін і Володимир Путін – підтвердили намір розширювати двостороннє співробітництво, посилаючись на договір про "безмежне партнерство", укладений ще до вторгнення в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube