Європа намагається зберегти вплив на переговори про мир в Україні — WP

Реалізація певних ключових вимог Москви, таких як зняття санкцій або припинення військової допомоги Києву, неможлива без підтримки з боку ЄС

Європа намагається зберегти вплив на переговори про мир в Україні
Європейський союз. Фото - Getty Images

Європейські посадовці стверджують, що санкції проти Росії та плани військової присутності в Україні підтверджують їхню здатність залишатися важливими гравцями на геополітичній арені. Відмовляючи Росії у вимозі скасувати санкції в обмін на припинення вогню в Чорному морі, європейські лідери демонструють готовність відстоювати свої позиції під час діалогу з Вашингтоном.

Європа прагне зберегти власні важелі впливу у контексті спроб Дональда Трампа домовитися з Росією задля припинення війни в Україні. Однак реалізація певних ключових вимог Москви, таких як зняття санкцій або припинення військової допомоги Києву, неможлива без підтримки з боку ЄС. Про це наголошує Еллен Френсіс, очільниця брюссельського офісу газети The Washington Post.

Втім, європейська стратегія щодо післявоєнної присутності в Україні дає неоднозначні результати. Лондон і Париж активно просувають військові ініціативи, проте стикаються з небажанням інших держав ЄС направляти війська за відсутності чіткої підтримки з боку США. Тим часом європейське наполягання на санкціях проти Росії стає серйозною перепоною в намаганнях Вашингтона розширити обмежене перемир’я на Чорне море. Минулого тижня Кремль висловив умову: зняття західних санкцій для укладення стабільного припинення вогню.

Президент Франції Еммануель Макрон наполягає, що зараз не час говорити про скасування санкцій. Після зустрічі 27 березня в Парижі, де були присутні близько 30 світових лідерів, він наголосив, що такий крок можливий лише після "остаточного встановлення миру".

Європейські посадовці також звинувачують Володимира Путіна у свідомому затягуванні припинення вогню з метою отримання поступок і посилення розбіжностей між Європою та адміністрацією Трампа. Як зауважив один із чиновників, якщо Кремль ставить питання про санкції, "усі мають обговорювати це з нами". Проте дипломати остерігаються, що могли б опинитися під ударом звинувачень у блокуванні переговорів, якщо США виявлять вагання щодо санкцій. Це ризикує загострити інші конфлікти між сторонами, які вже зіштовхнулися у суперечках навколо торгівлі та оборони.

Водночас європейські представники визнають, що зняття санкцій обов’язково стане темою переговорів у довгостроковій перспективі. Але перед цим вони вважають необхідною реалізацію хоча б тимчасового перемир’я. Лише тоді можна буде повернутися до обговорення інших аспектів, таких як санкції, і зробити крок до врегулювання конфлікту.

Однак більшість залишається скептичною щодо можливості досягнення тривалого перемир’я у найближчому майбутньому, підкреслив інший європейський представник.

Розмови про скасування санкцій

Уряд Сполучений Штатів Америки розглядає можливість послаблення санкцій проти Росії. Йдеться саме про енергетичні обмеження. Однак можливо це лише у разі підписання мирної угоди між Москвою та Києвом.

Президент США не заперечив, що може зняти санкції з Росії, наголосивши, що його команда працюватиме над досягненням угоди щодо припинення війни.  При цьому наприкінці лютого Дональд Трамп ухвалив рішення про продовження санкцій, накладених на Росію через її агресію проти України у 2014 році ще на рік.

Також Інформатор писав, що Москва просуває ідею перемир’я в Чорному морі, щоб отримати вплив на торговельний коридор. Володимир Зеленський наголосив, що Україна контролює ситуацію і не дозволить РФ повернути втрачені позиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube