Радник президента США з національної безпеки Майк Уолц використовував месенджер Signal для переговорів щодо мирного врегулювання війни в Україні, повідомляє WSJ. Після витоку інформації про закриті чати, зокрема про удари по хуситах, Волц втратив вплив у Білому домі
Радник з національної безпеки президента США Майк Уолц задіював зашифрований месенджер Signal у своїй роботі. Також у ньому велися дискусії щодо можливого мирного врегулювання війни між Росією та Україною. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на двох високопоставлених американських посадовців.
За словами джерел, Уолц був творцем і модератором низки закритих чатів у Signal, які використовувалися для обговорення питань національної безпеки США. Серед ключових тем - роль Вашингтона у посередництві між Києвом і Москвою, а також деталі військових операцій. Проте співрозмовники WSJ не уточнили, чи містили ці розмови секретну інформацію.
Скандал навколо чатів спалахнув після інциденту з помилковим додаванням до одного з них головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга. У цьому чаті йшлося про удари по позиціях єменських хуситів. Після витоку інформації Волц почав втрачати довіру Дональда Трампа та зазнав критики з боку Білого дому.
За даними WSJ, президент США був незадоволений не самими обговореннями чи навіть потенційним витоком конфіденційних даних, а тим, що Уолц мав у своїх контактах номер телефону Голдберга. 24 березня журналіст The Atlantic розповів, що випадково потрапив до групового чату, де чиновники Білого дому обговорювали деталі повітряних ударів по хуситах. У цьому листуванні брали участь 18 осіб, зокрема Уолц.
Ситуація викликала серйозні питання з боку сенаторів-демократів, які вимагали пояснень щодо рівня захисту даних у адміністрації Трампа. Уолц узяв на себе відповідальність за створення чату, але наполягав, що контакту Голдберга у своєму списку не мав.
The Atlantic оприлюднив скріншоти із чату, на яких зафіксовані часи зльоту американських F-18, запуску дронів і випуску ракет "Томагавк" по цілях у Ємені. Трамп, однак, заявив, що не буде звільняти учасників скандального чату.
Джерела Politico стверджують, що президент вирішив утриматися від кадрових змін, щоб не дати підстави ліберальним ЗМІ та демократам вважати це своєю перемогою. За інформацією WSJ, якби першими про витік повідомили консервативні видання, Уолца могли б позбавити посади.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.