Китай нарощує ядерні озброєння швидше, ніж будь-хто на планеті: результати звіту

Чимраз більше країн зосереджують увагу на посиленні спроможностей своїх сил стримування, оскільки ризики виникнення глобального конфлікту збільшуються

Ядерна зброя
За рік Пекін створив 90 боєголовок

За 2023 рік Китайська Народна Республіка збільшила кількість ядерних боєголовок на 90 штук — це абсолютний рекорд. Тепер у Народно-визвольної армії орієнтовно 500 одиниць цієї зброї. Цього все ще в рази менше, ніж перебуває в арсеналах РФ та США, на які припадає 90% ядерних боєголовок у світі.

Міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), повідомляє Nikea News, підрахував, що на планеті наразі є 12 121 боєголовка, при чому 9585 готові до застосування. Попри старання Пекіну, загальна кількість зросла на 9 одиниць, оскільки країни виводять з експлуатації стару ядерну зброю. Західні держави та РФ зосереджують більше уваги на вдосконаленні способів доставки боєголовок, аніж на нарощуванні кількості такої зброї.

Приблизно 2100 боєголовок перебувають на носіях у стані підвищеної бойової готовності — здебільшого в Росії чи США. Однак цьогоріч Китай, ймовірно, вперше має у стані боєготовності власну ядерну зброю.

«Китай розширює свій ядерний арсенал швидше, ніж будь-яка інша країна», — повідомляють дослідники.

Водночас активно озброюються «молодші партнери» авторитарного блоку. Північна Корея за минулий рік наростила кількість боєголовок на 20 одиниць — тепер їх у Кім Чен Ина близько 50. Експерти зазначають, що Пхеньян має вдосталь матеріалу, аби створити ще 40 боєголовок. А от щодо Білорусі, то попри численні оголошення Мінська та Кремля, у Міжнародному інституті дослідження проблем миру не побачили переконливих доказів, що така зброя перебуває на території країни.

Ядерна загроза

Війна в Україні значно підвищила напруженість у світі та викликала побоювання щодо можливості застосування ядерної зброї. Росія неодноразово робила заяви про ядерну зброю, погрожуючи її використанням, «якщо Захід втрутиться у конфлікт». У відповідь на збільшення поставок західної зброї Кремль провів навчання з застосування тактичного ядерного озброєння в Білорусі. Однак наразі йдеться про ядерний шантаж, ознак підготовки до ядерного удару західні розвідки не бачать.

Втім генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що блок має намір перевести до стану бойової готовності більше боєголовок через загрозу РФ та Китаю. Секретар РНБО України Олександр Литвиненко заявив, що не можна відкидати можливість, що Путін наважиться застосувати ядерну зброю, якщо події на фронті матимуть для нього загрозливий характер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube