Ризик ядерної війни: НАТО хоче привести в бойову готовність свої боєголовки через загрозу РФ та Китаю - Столтенберг

Читать на русском

В НАТО заявили, що Альянс повинен показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення ворогам

Читать на русском
Ядерна зброя НАТО
Між членами блоку були консультації щодо вилучення ракет зі сховищ, каже Столтенберг

В НАТО заявили, що Альянс повинен показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення ворогам

НАТО веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї. Причина - дедалі більша загроза з боку Росії та Китаю. Очікується, що приведення "ядерки" в бойову готовність буде засобом стримання.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Telegraph. За його словами, альянс повинен показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення своїм ворогам. Столтенберг розповів, що між членами блоку були консультації щодо вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування, закликаючи до використання прозорості як засобу стримування.

"Я не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо", - сказав Столтенберг.

Він різко наголосив на загрозі з боку Китаю. Також Столтенберг підкреслив, що ядерна прозорість має бути наріжним каменем ядерної стратегії НАТО.

"Прозорість допомагає передати пряме повідомлення про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом", - заявив генсек НАТО.

Він підкреслив, що метою НАТО є світ без ядерної зброї. Але поки існує ядерна зброя, треба залишатися ядерним альянсом, тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є небезпечним.

Столтенберг попередив, що Китай, зокрема, інвестує значні кошти в сучасну зброю, включаючи свій ядерний арсенал. Він, за його словами, зросте до 1000 боєголовок вже до 2030 року.

Ядерна риторика Росії

Кремль не припиняє спроб залякати Захід потенційним використанням ядерної зброї, зокрема з тактичними боєголовками, яких у РФ понад 1500 одиниць. 7 червня на Петербурзькому економічному форумі відповідаючи на питання журналістів, Путін заявив, що не збирається застосовувати це озброєння, доки це не загрожує "територіальній цілісності РФ". Пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що слова Путіна слід розуміти так, що питання ще не закрите.

А вже 11 червня РФ розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. Йдеться про розгортання військових з'єднань РФ на території Білорусі. Кремль заявив, що ядерні навчання відбуваються за наказом вождя Володимира Путіна у зв'язку з !провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації!.

Перший етап ядерних навчань стартував 21 травня та став частиною гібридної атаки, спрямованої проти країн Балтії: Міноборони РФ запропонувало Кремлю подумати над "територіальним розширенням" акваторії Балтійського моря. Це змусило країни НАТО в регіоні тримати свої сили на сторожі. Водночас наразі розвідка Сполучених Штатів не бачить ризиків застосування окупантами ядерної зброї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.