Секретар РНБО назвав умову, за якої Путін наважиться застосувати ядерну зброю

Застосувати ядерну зброю Путін може у разі критичного програшу Росії

Путін і ядерна зброя
За якої умови Путін наважиться застосувати ядерну зброю

Російський диктатор Володимир Путін може застосувати тактичну ядерну зброю, якщо РФ програватиме війну в Україні. Це може статися у випадку, коли поразка окупантів наближатиметься до критичної межі, що супроводжуватиметься розпадом фронту, дезертирством солдатів та протестами в самій Росії.

Таку думку висловив секретар РНБО Олександр Литвиненко в інтерв'ю The Times. За його словами, не можна повністю виключати можливість ядерного удару з боку РФ.

"Ми не можемо нічого виключати, якщо Росія опиниться на межі катастрофічної поразки," - повідомив Литвиненко.

Він додав, що наслідки поразки для РФ будуть страшними: фронт посиплеться, розпочнеться масове дезертирство російських солдатів з поля бою, а Росію охоплять масові протести.

Литвиненко зазначив, що поки Росія має перевагу на фронті, жодних ознак того, що Путін наважиться застосувати стратегічну ядерну зброю, немає. Секретар РНБО наголосив, що йдеться саме про стратегічний ядерний удар, а не тактичний. На його думку, Путін хоче жити, тому тактичну зброю, яка спровокує Третю світову війну, він застосовувати не буде.

Водночас, навіть у разі програшу Росії, використання тактичної ядерної зброї може й не відбутися. Путін завжди може переконати росіян у тому, що поразка потрібна, і вона, приміром, є перемогою для РФ.

Росія розмахує ядерною дубинкою

Російські ядерні загрози знову вийшли на передній план у війні в Україні, але цього разу з новою особливістю: навчаннями, що включають тактичну ядерну зброю.

Нові навчання РФ стали відповіддю на сигнали від західних держав про розширену підтримку України. Наприклад, 29 квітня президент Франції Еммануель Макрон підтвердив свою позицію, що Франція залишається відкритою до відправки наземних військ в Україну для зміцнення європейської безпеки проти російської агресії. Невдовзі після цього міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон оголосив, що уряд Великобританії підтримуватиме Україну в використанні британської зброї проти російської території.

У відповідь на ці заяви Росія охарактеризувала їх як абсолютно новий раунд ескалації напруженості і оголосила 6 травня про проведення навчань, що симулюють використання тактичної ядерної зброї, або, як її називає Росія, "нестратегічної" ядерної зброї. 

Наказ Росії про проведення навчань 6 травня став першим публічним оголошенням військових навчань із використанням тактичної ядерної зброї з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Навчання — вперше проведені 7-9 травня та пізніше розширені, щоб включити ядерні бомбардувальники 27-31 травня — також включали Білорусь, яка погодилася розмістити російську тактичну ядерну зброю в червні 2022 року на своїй території.

Відкрито проводячи навчання з тактичною ядерною зброєю, яка спеціально призначена для використання на полі бою, і залучаючи Білорусь до цих навчань, Росія зробила крок ближче до ядерного порогу та відкрила нові шляхи для ядерної ескалації. Утім, попри нову та явну увагу до оперативних навчань із використанням тактичної ядерної зброї, лідери країн від Литви до України приєдналися до групи скептиків, які розглядають останній раунд російських загроз як блеф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube