Йдеться про заборону перепродажу товарів з третіх країн в рф
Кілька країн-членів Євросоюзу оскаржують пропозицію Єврокомісії додати у новий пакет санкції проти росії заборону перепродажу товарів з третіх країн. Йдеться про “високопріоритетні товари”. Зокрема, напівпровідники, які в рф можуть використовувати у військових цілях.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела. Також не хочуть запроваджувати бронювання на рахунках фірм-імпортерів депозитів, які дозволять забезпечити дотримання режиму санкцій. Зазначається, що у разі порушення контракти будуть розірвані, а половину депозитів переведуть на рахунок потреб України.
Дискусія виникла, коли ЄС почала працювати над обмеженням можливостей москви отримувати ключові товари, які використовуються у військових цілях, через треті країни. Зокрема, через такі як Казахстан, Сербія та Туреччина.
Експорт з країн, до яких також входять Вірменія, Азербайджан та Узбекистан, впав у другій половині цього року. Втім, він залишається переважно вищим за довоєнний рівень Відомо, що.80% зарубіжних закупівель в рф зараз надходять з Китаю та Гонконгу, а також, ймовірно, через, як Таїланд і Малайзію.
За даними агентства, дипломати з кількох європейських країн виступили проти таких заходів. На їхню думку, вони не відповідають законним вимогам та не є доцільними. Наголошують також, що запровадження таких санкцій буде невигідним та європейських компаній.
Водночас перелік країн, які виступають проти, не розкривається. Відомо, що у ньому немає Литви, Латвії та Естонії. Ці держави підтримають усі пропозиції щодо санкції проти рф.
Нещодавно високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель у взаємодії з Європейською комісією офіційно представив пропозиції стосовно 12-го пакету санкцій проти росії. Він, зокрема, включає обмеження проти численних осіб, серед яких син експрезидента рф Дмитра Медведєва та родичка диктатора володимира путіна.
Також пакет передбачає обмеження проти понад 120 фізичних та юридичних осіб, яких звинувачують в ЄС за діяльність у підриві суверенітету та територіальної цілісності України. Зокрема, у список може потрапити російське військове командування, представники оборонного, а також ІТ-секторів.
Водночас Словаччина виступає проти нового європейського пакету антиросійських санкцій. Вона не готова до припинення співпраці з Росатомом. Угорщина, Болгарія та навіть Франція також виступають проти введення обмежень щодо російської ядерної галузі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.