Російська влада визнала, що втратила 76 пасажирських літаків за кордоном через санкції

Після початку повномасштабної війни проти України, США та ЄС домоглись арешту літаків, якими володіла чи брала в оренду російська федерація

Російські літаки
Російська авіація втратила 76 літаків

Російський міністр транспорту Віталій Савельєв розповів, що через санкції, які ввели проти росії, зокрема, авіагалузі, росія втратила 76 пасажирських літаків. Він відзначив, що рішення країн світу забрати літаки рф, які перебували в аеропортах по всьому світу, були несподівані для росіян. Зазначається, що США та ЄС зобов'язали лізингодавців повернути літаки, які здали росії у лізинг.

Про це повідомляють росЗМІ. За даними чиновника, окрім того, що літаків стало менше, також компанії не отримають тієї кількості субсидій, які їм давала раніше держава.

"Нас несподівано застали зненацька тоді рішеннями забрати літаки. Загалом ми втратили 76 пасажирських суден", – сказав Савельєв.

Санкції проти російської авіаіндустрії ввели після того, як росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. США та ЄС заборонили постачати літакам рф комплектувальники для літаків, а також повідомили, що всі, хто здає в оренду росіянам свої повітряні судна має їх повернути до себе. За даними Bloomberg, 40% російського флоту - це орендована техніка. Іноземні ж судна російських компаній були заарештовані в усьому світі.

"Як стало відомо 16 листопада, в ГТЛК (найбільша лізингова компанія РФ – ЕП) відмовилися від анонсованих влітку планів на 30% підвищити ставки на лізинг 37 літаків, що належали дочірній GTLK Europe. Більшість цих лайнерів експлуатують "Аерофлот" і "Росія", а також S7, "Аврора" і "Ямал". Компромісу, вдалося досягти завдяки втручанню Мінтрансу", – йдеться в повідомленні російських видань. 

Окрім проблем від санкцій, чиновник також наголосив, що у 2022 році для покриття витрат, які зазнали авіакомпанії від війни, яку розв'язала їх держава, їм було виділено з держбюджету 100 мільярдів рублів субсидій. У 2023-му році їх розмір склав 60 мільярдів рублів. А вже у 2024 році очікується зниження субсидування до 25 млрд рублів.

Канада передасть Україні російський літак

У червні 2023 року стало відомо, влада Канади вирішили заарештувати та передати Україні літак Ан-124, який належав російській компанії "Волга-Днєпр". 27 лютого 2022 року цей літак приземлився у Торонто. Це сталось після трьох днів запеклих боїв після початку повномасштабної війни.

Канада закрила повітряний простір для російських літаків і не дала йому злетіти зі злітної смуги. Поки санкції не знімуться, йому не дадуть можливості злетіти. Ба більше, це тепер майже нереально, адже навесні Канада наклала санкції на "Волгу-Днєпр", а 10 червня був виданий ордер на арешт літака.

"Минулої весни російський "Антонов" приземлився в аеропорту Пірсон, в Торонто. Щойно він приземлився — ми негайно затримали. Сьогодні, завдяки законодавству, яке ухвалили, ми конфіскуємо цей літак, що був у власності росії, та розпочинаємо процес передачі у власність України, щоб він більше не використовувався росією", — сказав прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо. 

Однак, росіяни з компанії "Волга-Днєпр", яка є власником арештованого вантажного літака Ан-124-100, передала у серпні 2023 року канадській стороні ультиматум. Або питання буде вирішено мирним шляхом, або буде подано позов до арбітражного суду. Пропозиція росіян стосувалась врегулювання суперечки відповідно до статті 9 угоди між СРСР і Канадою про заохочення та взаємний захист інвестицій від 20 листопада 1989 року. Компанія вважає захоплення Ан-124-100 начебто незаконною подією. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці