Компанії з ЄС продали російським виробникам військового взуття матеріалів на $4,1 млн: як так сталося

Росіяни досі імпортують продукцію з Німеччини та Італії, виявили розслідувачі

Взуття
Санкції не передбачають заборон, які дозволили б уникнути такої ситуації

Російські виробники взуття для армії імпортували з Європи продукції на суму 4,1 млн доларів у 2023 році. Ці продукти включали шкіру, клей, запчастини для взуттєвих станків та інше. Про це каже дослідження, яке  базувалося на військовому взутті рф, знайденому українськими бійцями на полі бою та на деокупованих територіях.

Виробники такого взуття включають італійську компанію Conceria Cervinia Spa, білорусько-німецьку компанію Belintertrans Germany Gmbh, і німецьку компанію Neuhaus Gmbh. Російські фірми "Донобувь", "Фарадей", "Іскож" та "Юнічел" співпрацюють з цими європейськими компаніями, причому "Донобувь" та "Фарадей" перебувають під українськими санкціями з травня 2023 року. Про це повідомили розслідувачі проекту Trap Aggressor.

Журналісти зазначають, що ЄС не запровадив повне ембарго на торгівлю з росією, обмежуючи лише товари військового або подвійного призначення. Таким чином, товари, які використовуються для виготовлення одягу та взуття, не вважаються військовими.

"Фарадей" у 2022 році отримав замовлення на взуття від МВС рф на суму 50 млн доларів. У 2023 році компанія закупила товари від Conceria Cervinia Spa, Jakob Keck Chemie Gmbh, і Salamander Sps Gmbh & Co.Kg на суму понад 2 млн доларів. "Донобувь" співпрацює з Міноборони рф і перейшла на роботу у 3 зміни, з основним постачальником з ЄС - німецькою компанією Salamander Sps Gmbh & Co Kg.

Взуття

Кіровський комбінат штучних шкір "Іскож" співпрацює з російським фондом "Zа Вятку", постачаючи джгути для аптечок військовим. У 2023 році "Іскож" отримав від німецької компанії Neuhaus Gmbh електрогенератор за 700 тисяч доларів, а від іспанської Celme Sl - станок для виготовлення гумової підошви за 400 тисяч доларів.

"Юнічел" відправила до Міноборони росії всі берці цивільного призначення в зимі 2022 року та перейшла на військове виробництво. Belintertrans Germany поставила "Юнічелу" товари на суму 900 тисяч доларів у 2023 році.

"Ця історія - черговий доказ, що будь-яка продукція, яка потрапляє в росію з європейського ринку, може стати знаряддям росіян у війні проти України та західного світу (...) Тут є два варіанти: продовжувати гру "впіймав-не впіймав", застосовуючи санкції до окремих ланцюжків постачань, зокрема, згаданих вище російських виробників одягу, або заборонити країнам Європейського Союзу будь-яку торгівлю з російською федерацією", - йдеться у матеріалі.

Захід посилює санкції проти рф

У середу, 15 листопада, високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель у взаємодії з Європейською комісією офіційно представив пропозиції стосовно 12-го пакету санкцій проти росії.

Зокрема, 12-й пакет включає обмеження проти численних осіб, серед яких син екс-президента рф Дмитра Медведєва та родичка президента володимира путіна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube