Підсумки дослідження Гарвардської школи охорони здоров’я, яке проводилось протягом 20 років
Деякі овочі настільки щільно увійшли в меню українців, що важко собі уявити сніданок, обід чи вечерю без їхньої участі, причому будь-якої пори року. Однак, слід бути уважнішими, адже дехто з них не дає вам скинути вагу!
Інформатор дослідив це питання і виявив чотири всім добре відомих зрадницьких овоча, які містять забагато крохмалю й цукру, що призводить до переїдання та навіть ожиріння. Одразу скажемо, більшість з цих овочів - бобові. Але є серед них і бульба. Так-так, саме картопля! Причому не тільки фрі, але й приготоване на пару чи дієтична пюрешка. І причина от у чому.
У рамках дослідження Гарвардської школи охорони здоров’я, яке проводилось протягом 20 років за участі 13 тисяч учасників, вчені змогли встановити зв’язок між деякими видами овочів та набиранням ваги. Люди, які їли більше крохмалистих овочів, набирали вагу, на відміну від тих, хто надавав перевагу іншим зеленим.
Знайомтесь, адже ви побачите ці овочі по-новому:
картопля,
кукурудза,
квасоля,
горох.
Всі ці овочі містять забагато крохмалю, а отже - прихованих вуглеводів. А це цукор, який за своїм ефектом можна порівняти з макаронами або десертами. Крохмалисті овочі провокують стрибок інсуліну та посилене відчуття голоду. У результаті з’їдається більше, щоб компенсувати перепади цукру, а процес схуднення сповільнюється.
Усі ці овочі містять велику кількість вітамінів та мінералів, тому відмовлятися від них на тривалий період недоцільно. Втім, на час схуднення краще обмежити їх споживання. Спробуйте замінити ці овочі на броколі, болгарський перець, моркву, цукіні - вони містять багато клітковини і води, що піде тільки на користь і втрату зайвої ваги.
Раніше Інформатор писав про овочі, які корисніше їсти сирими. Назагал, їсти сире корисніше не завжди. До прикладу, всім відомі томати й морква під дією температур набувають більш корисних властивостей. Так, в помідорах приготування збільшує вміст антиоксиданту, який згодиться для профілактики хвороб серця і раку передміхурової залози в чоловіків.
А зварена морква містить більше бета-каротину. Останній наш організм перетворює у вітамін А, який своєю чергою відіграє важливу роль для зору, розмноження, росту і роботи імунних клітин. Те саме можна сказати і про, скажімо, запечений гарбуз.
Однак, є овочі, про які ви би, швидше за все, й подумати не могли, що їх можна їсти сирими. При цьому їхні корисні властивості вже закладено на повну катушку. Серед них спаржа, броколі, буряк, печериці, цукіні та кабачки.
Також Інформатор розповідав, як правильно приготувати кабачки, аби схуднути. Писали ми і про принципову різницю між кабачками і цукіні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.